Доступність посилання

ТОП новини

Перша хвиля COVID-19 не створила колективного імунітету: дослідження в Іспанії


Лікар розглядає рентгенівський знімок вражених коронавірусом легень
Лікар розглядає рентгенівський знімок вражених коронавірусом легень

Медичний журнал Lancet оприлюднив результати дослідження в Іспанії, які дають підстави вважати, що принаймні перша хвиля COVID-19 у Європі не наблизила до появи колективного імунітету від нового коронавірусу. Повідомляє Голос Америки.

Дослідники обрали Іспанію як одну з найбільш уражених європейських країн, і за період від 27 квітня до 11 травня 2020 року опитували і брали зразки на аналізи у понад 60 тисяч людей.

Науковці виявили, що лише 5% населення Іспанії може мати в крові антитіла для захисту від нового коронавірусу.

Автори доходять висновку, що «попри значне ураження Іспанії COVID-19 розрахунки показують, що поширення залишається низьким і очевидно недостатнім для того, щоб забезпечувати колективний імунітет».

Що таке колективний імунітет?

Принцип колективного імунітету полягає у тому, що зараження не може активно поширюватися у громаді, якщо імунна система більшості осіб виробила здатність долати певні хвороботворні мікроорганізми.

Обов'язковими залишаються заходи дистанціювання, а також виявлення та ізоляція нових заражень

Решта суспільств і зокрема вразливі та незахищені власним імунітетом особи опиняться під захистом колективного імунітету, якщо понад 60% (деякі фахівці вважають, що цей поріг має бути 70-90%) населення мають у своїй крові антитіла.

Одним зі способів досягнення колективного імунітету може бути масова імунізація, якщо існуватиме дієва вакцина.

Коротко про нове довкола COVID-19 у світі за тиждень – відео
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00

Зараз у різних країнах розробляють та випробовують зразки вакцини від нового коронавірусу, але фахівці застерігають, що цей процес забере ще принаймні кілька місяців і вони не гарантують, що безпечна і дієва вакцина буде обов’язково створена.

«У цій ситуації обов'язковими для контролю епідемії на майбутнє залишаються заходи дистанціювання, а також виявлення та ізоляція нових заражень», – наголошують дослідники.

Аналізуючи перебіг пандемії у світі дослідники також звертають увагу на зв'язок між рівне вакцинування проти кору і краснухи та рівнем ураження суспільства коронавірусом. Експерти ВООЗ кажуть про помітну кореляцію: там де рівень вакцинації вищий хворих на коронавірус менше, і навпаки.

Читайте ще:

Рівень захворюваності на COVID-19 через поведінку людей може зрости удвічі – головний експерт уряду США

Дослідження зразків коронавірусу із 75 країн встановило, що мутації не роблять його заразнішим​

Що таке ремдесивір і чому всі хочуть його мати?

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG