Доступність посилання

ТОП новини

Уряд США підозрює, що соціальна мережа TikTok може надсилати дані користувачів до Китаю


TikTok
TikTok

Федеральна влада США перевірить угоду про придбання американського мобільного додатку для соцмереж Musical.ly китайською корпорацією Beijing ByteDance Technology, яка володіє соцмережею TikTok. Вартість угоди склала 1 мільярд доларів. Розповідає Голос Америки.

Популярність TikTok серед американських підлітків зростає одночасно зі зростанням напруженості у відносинах між Вашингтоном і Пекіном.

Близько 60% з 26, 5 мільйонів щомісячних активних користувачів TikTok у США – це молоді люди у віці від 16 до 24 років.

Комітет із іноземних інвестицій США (CFIUS), який вивчає операції, які здійснюються іноземними покупцями, щодо потенційних загроз національній безпеці, почав розгляд угоди з покупкою Musical.ly.

Кожна китайська компанія має виконувати накази Комуністичної партії Китаю
Кеннет Рот


«Повідомляється, що уряд США має докази того, що TikTok, який належить китайському власнику, надсилає дані до Китаю. Важко сказати, чи це правда, але проблема полягає у тому, що кожна китайська компанія має виконувати накази Комуністичної партії Китаю», –- коментує ситуацію виконавчий директор правозахисної організації Human Rights Watch Кеннет Рот.

Минулого тижня сенатори Чак Шумер і Том Коттон звернулися до в. о. директора Національної розвідки США Джозефа Магуайра із закликом провести розслідування про потенційну загрозу національній безпеці у зв'язку з цією угодою.

Вони заявили про стурбованість збором призначених для користувача даних, які здійснює соціальна мережа, а також тим, що китайська сторона може цензурувати контент, який бачать користувачі в США.

Вони також побоюються, що TikTok потенційно можуть використовувати для здійснення впливу на погляди американців.

Бажання американських законодавців розслідувати соціальну мережу стало предметом жартів популярного у США коміка Тревора Ноа.

«Сенатори закликають до розслідування щодо TikTok через побоювання, що додаток можливого шпигує за нами. Але майже кожен додаток вже знає, де ми знаходимося, тільки Uber, якось примудряється помилятись», – відзначив комедіант.

Читайте ще:

Росія здійснює кібернапади на об'єкти у Британії, що загрожує національній безпеці Сполученого Королівства

«Центр російських спецслужб і грошей». Що стоїть за викриттям російських хакерів у Чехії?​

Гонконг офіційно відкликав законопроєкт про екстрадицію у Китай

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG