Спікер парламенту Молдови, лідер проєвропейської партії PAS Ігор Гросу в інтерв’ю Радіо Свобода прокоментував безпекову ситуацію біля кордонів України.
Він вказав на те, що Молдова, як безпосередній сусід України, розташована близько до області підвищеної напруги і може зазнати «безпосереднього впливу».
«Ми дуже уважно за ними (російськими військами – ред.) спостерігаємо. Перш за все, ця напруга впливає на міжнародні ринки: ціну природного газу та нафти. Ринки дуже чутливі до будь-яких заяв та переміщень військових», – сказав він.
Гросу припустив, що в разі погіршення безпекової ситуації мешканці загрожених регіонів можуть виїхати з них.
Читайте також: Росія не визнає «ЛДНР»? Україна і надалі не знатиме, що з ними робити?
«У нас тут живуть українці, там у наших громадян є родичі. Це тиск, який буде відчуємо не тільки ми, а й усі сусідні країни. Я не хочу припускати різні сценарії, але ми аналізуємо їх усі, ми готові і постійно контактуємо з нашими партнерами», – додав голова парламенту Молдови.
Він додав, що Кишинів також «уважно спостерігає» також за російськими військами та бойовиками на окупованому молдавському Придністров’ї.
«Ми дуже уважно спостерігаємо за російськими військами в Придністров’ї та за збройними формуваннями там… Я впевнений, що українська сторона, місія ОБСЄ також спостерігають. Сподіваюся і вірю, що розум переможе, і влада по лівий берег Дністра зрозуміє, що будь-яке погіршення ситуації вплине і на них», – сказав Гросу.
Читайте також: Шість російських військових кораблів вирушили із Середземного до Чорного моря на навчання
З осені минулого року у ЗМІ почали з’являтися повідомлення з посиланням на дані розвідки про концентрацію російських військ на кордоні з Україною. США й інші країни Заходу припустили, що Москва готує військове вторгнення і почали надавати військову допомогу Україні.
Кремль ці заяви відкинув і зажадав від США і НАТО «гарантій безпеки», зокрема, не розширювати Альянс на схід. Представники Заходу заявляли, що на поступки в принципових питаннях не підуть.
Your browser doesn’t support HTML5