Російська армія атакувала Шосткинську громаду, повідомив голова Сумської області Олег Григоров 17 червня. Місцева влада зафіксувала влучання дрона поблизу закладу освіти
«На жаль, загинув 57-річний чоловік. У момент удару він перебував неподалік місця влучання – їхав на велосипеді», – заявив очільник області.
Ще двоє людей, за попередніми даними, зазнали поранень, їм надають необхідну допомогу.
Раніше Григоров заявив, що внаслідок російської атаки на Тростянецьку громаду є значні пошкодження інфраструктури автозаправних станцій й постраждалі:
«Постраждали чотири людини, їм надана необхідна допомога».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:
Армія РФ атакувала два енергооб’єкти на Чернігівщині – ОВАЗа спостереженнями посадовця, такі атаки є не поодинокими – російська армія системно б’є по об’єктах паливної інфраструктури Сумщини, щоб ускладнити логістику та забезпечення громад пальним.
«Разом з очільником громади та власниками АЗС опрацьовуємо розгортання мобільних автозаправних станцій – для резервного забезпечення пальним мешканців, екстрених, комунальних та інших критично важливих служб», – повідомив очільник області.
Він зазначив, що пошкоджені об’єкти мали «окремі заходи» антидронового та інженерного захисту. Тим не менш, нічний масований удар РФ призвів до значних пошкоджень. Обласна влада опрацьовує рішення для посилення захисту таких об’єктів, додав Григоров.
Читайте також: Війська РФ атакували ферму в Сумському районі, постраждали 5 людей, загинула худоба – ОВА
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські міста і цивільну інфраструктуру в усіх регіонах України.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Обстріли систем життєзабезпечення населення і закладів охорони здоров’я з метою позбавити людей електроенергії, тепла, водопостачання, зв’язку, медичної допомоги й інших необхідних умов для життя є ознакою Під час широкомасштабної війни Росія вчиняє щодо громадян України усі види злочинів, які можуть підпадати під визначення геноциду, вважають правники, дослідники геноцидів і правозахисники. А саме:
оголошення намірів про знищення українців: президент Росії і представники російської влади неодноразово заявляли, що українців як етносу «не існує», що це «штучно створена» нація, і тих, хто так не вважає, «треба знищити», а України і українців не повинно існувати у майбутньому;
публічні заклики до знищення українців;
цілеспрямовані обстріли систем життєзабезпечення населення та закладів охорони здоров’я з метою позбавити людей електроенергії, тепла, водопостачання, зв’язку, медичної допомоги та інших необхідних умов для життя;
переслідування і знищення на окупованих територіях людей із проукраїнською позицією;
винищення інтелігенції: учителів, митців, людей, які є носіями української культури та виховують інших у ній;
запровадження в освітніх закладах на окупованих територіях системи навчання та виховання, націленої на зміну ідентичності дітей;
депортація дітей без батьків до Росії з метою зміни їхньої ідентичності;
вилучення та знищення із бібліотек українських книг, пограбування музеїв та цілеспрямоване викрадення артефактів, що вказують на давню історію українців.
Конвенція про запобігання злочину геноциду та покарання за нього була ухвалена Генеральною асамблеєю ООН у 1948 році.
Країни-учасниці Конвенції, а їх на сьогодні 149, мають запобігати актам геноциду і карати за них під час війни та в мирний час.
Конвенція визначає геноцид як дії, що здійснюються із наміром повністю або частково знищити національну, етнічну, расову, релігійну, етнічну групу як таку.
Ознаки геноциду: вбивство членів групи або заподіяння їм серйозних тілесних ушкоджень; навмисне створення життєвих умов, розрахованих на знищення групи; запобігання дітонародженню та насильницька передача дітей з однієї групи до іншої; публічне підбурювання до вчинення таких дій..
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.