Президенти України і Туреччини Володимир Зеленський і Реджеп Тайїп Ердоган 3 лютого проведуть переговори в Києві, повідомила пресслужба українського голови держави.
Ердоган перебуватиме в Україні з офіційним візитом.
За повідомленням, о 13:00 пройде офіційна церемонія зустрічі президентів у Маріїнському палаці. На 15:25 запланована зустріч Зеленського й Ердогана з представниками ЗМІ.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:
Вітаємо будь-яке посередництво – Кулеба про пропозицію Ердогана стати посередником між Зеленським і ПутінимРечник президента Володимира Зеленського Сергій Никифоров підтвердив раніше Радіо Свобода, що Ердоган планує приїхати до України в рамках планового візиту в рамках Стратегічної ради Україна-Туреччина, проте точну дату не повідомляв.
Сам президент Туреччини також анонсував свій візит.
Минулого місяця Ердоган застеріг Москву від нового вторгнення в Україну і заявив, що не вважає «реалістичним варіантом» нове вторгнення Росії в Україну.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:
Уряд підтримав угоду про вільну торгівлю між Україною і ТуреччиноюЗа його словами, Україна є «сильною країною». «Я не бачу вторгнення Росії в Україну як реалістичний варіант, тому що це не звичайна країна», – наголосив Ердоган.
За словами президента Туреччини, Росія, перш ніж ухвалити рішення має проаналізувати ситуацію «в усьому світі і свою власну». Він додав, що регіон більше не може миритися з війною і що такий крок «не буде правильним».
Пізніше речник Ердогана заявив, що президент Туреччини розмовляв із президентами України і Росії Володимиром Зеленським і Володимиром Путіним і запросив їх обох провести зустріч у Туреччині.
Речник Ердогана заявив, що Туреччина готова відіграти роль у зниженні напруження між Росією і Україною, щоб «уникнути будь-яких військових дій, наслідки яких будуть значними і незворотними».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:
Росія не наважиться на ескалацію – аналітики про візит в Україну лідерів Британії, Польщі, Туреччини та НідерландівВ Офісі президента України Радіо Свобода заявили, що ініціатива президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана запросити президентів Росії та України на переговори не нова.
«Туреччина вже запрошувала пару місяців тому, і Росія вже відповіла, що їм такий формат не цікавий», – сказав речник президента Володимира Зеленського Сергій Никифоров, коментуючи останнє таке запрошення.
При цьому позиція Зеленського, за його словами, щодо таких зустрічей залишається незмінною: «Україна готова говорити в будь-яких форматах, за посередництва США, за посередництва Туреччини. Будь-які формати, які б дали результати».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:
«Росія сама загнала себе в капкан»: що зупинить війну в Європі?