Доступність посилання

ТОП новини
17 Листопад 2018, Київ 02:01

На «велику раду» в Афганістані можуть запросити й повстанців


Речник президента Афганістану заявив у неділю, що Хамід Карзай може запросити і талібів до участі в традиційній «великій раді» старійшин племен, відомій як Лоя-Джирґа, щоб досягти миру в країні й примирення з рухом «Талібан».

За повідомленнями, речник, Хамід Ельмі, заявив, що влада розглядає дві можливості: або скликати Лоя-Джирґу без талібів, але щоб широка афганська громадськість обміркувала, як із ними примиритися, або ж запросити до участі й самих повстанців.

За словами речника, президент хотів би скликати таке зібрання ще до парламентських виборів, призначених на червень наступного року.

Карзай оголосив про плани скликати Лоя-Джирґу минулого тижня в своїй інавгураційній промові на другий термін. Він сказав, що це допомогло б зміцнити мир, але подробиць не навів.

Провідники руху «Талібан» заявляють, що не підуть на переговори з Хамідом Карзаєм, доки в Афганістані є іноземні війська.

Саме іноземні війська нині є провідною силою, що протистоїть талібам, поки афганська урядова армія ще не досить міцна.

Лоя-Джирґа, що мовою пушту означає «велика рада», є традиційним способом урядування серед пуштунів Афганістану й Пакистану, а останнім часом і серед інших народів Афганістану. На таких зібраннях старійшин племен вирішували найважливіші політичні питання, на кшталт обрання голови держави чи затвердження конституції.
XS
SM
MD
LG