Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 02:29

Барак Обама оприлюднив нову стратегію дій США в Афганістані


Президент США виступив у військовій академії в місті Вест-Пойнті, штат Нью-Йорк з ключовою промовою щодо ситуації в цій країні.

«Як головнокомандувач я вирішив, що це в наших національних інтересах надіслати додатково 30 тисяч американських вояків до Афганістану. Після 18 місяців наші війська почнуть повертатися додому. Це – ресурси, що ми їх потребуємо щоб захопити ініціативу поки ми підготуємо афганську армію...», – сказав Барак Обама.
Він також закликав союзників по коаліції направити до Афганістану додаткові війська.

Рішення Обами – частина оприлюдненої ним нової стратегії дій США в Афганістані, спрямованої на перемогу над бойовиками «Аль-Каїди», які діють у цій країні, та над рухом «Талібан».

«Ми не зацікавлені в окупації вашої країни. Ми підтримаємо зусилля афганського уряду відкрити двері усім тим із «Талібану», хто відмовляється від насильства і поважає права людини серед своїх співгромадян. Ми будемо прагнути партнерства з Афганістаном, яке засноване на взаємній повазі», – заявив президент США.

Барак Обама наголосив, що для вирішення цього завдання необхідна тісна співпраця із Пакистаном. За словами Обами, у випадку успіху нової стратегії, поступове виведення військ США з Афганістану могло б розпочатися влітку 2011 року.

«Мені не легко далося це рішення. Я його ухвалив, тому що переконаний: на карту поставлена наша національна безпека в Афганістані та Пакистані. Це епіцентр насильницького екстремізму, що його практикує «Аль-Каїда». Через них сталася трагедія 11 вересня і саме вони готують нові атаки…», – сказав президент США Барак Обама.

Recommended

XS
SM
MD
LG