Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 11:02

США і ЄС проти планів Ізраїлю на будівництво у Східному Єрусалимі


У Вашингтоні заявили вчора, що Сполучені Штати проти будівництва Ізраїлем нових житлових будинків у єврейських кварталах східної частини Єрусалима.

А Європейський Союз назвав учора ці плани «незаконними за міжнародним правом».

Проблема з новим житловим будівництвом для євреїв на територіях, на які претендують палестинці, не дає сторонам поновити мирні переговори.

Раніше вчора Ізраїль заявив про плани збудувати майже 700 нових житлових будинків у східній частині Єрусалима, яку палестинці бачать столицею своєї майбутньої держави.

Міністерство житлового будівництва Ізраїлю оголосило, що схвалило плани зведення нових квартир у трьох єврейських мікрорайонах, де вже живуть десятки тисяч людей.

У листопаді Ізраїль погодився під тиском США заморозити нове житлове будівництво в єврейських поселеннях на Західному березі Йордану.

Але, як наголосив тоді прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу, це не стосується Східного Єрусалима.

Ізраїль вважає весь Єрусалим своєю цілісною і неподільною столицею й відтак не розглядає єврейські квартали в його східній частині за єврейські поселення на палестинських теренах.

На початку грудня Євросоюз заявив, що Ізраїль і палестинці мають вирішити статус Єрусалима так, щоб місто було спільною столицею обох держав – Ізраїлю й майбутньої палестинської.

Євросоюз також заявив тоді, що не визнає й не визнаватиме жодних змін кордонів за станом до 1967 року в тому, що стосується Єрусалима, якщо тільки про такі зміни не домовляться самі сторони переговорів.

Палестинці заявляють, що Східний Єрусалим, у кордонах 1948–67 років, має стати столицею їхньої майбутньої держави.

Ізраїль захопив усе місто внаслідок «шестиденної війни» 1967 року й оголосив про анексію Східного Єрусалима – його офіційне включення до складу своєї держави, а 1980-го ухвалив закон про Єрусалим як цілісну й неподільну столицю Ізраїлю. Міжнародна спільнота не визнає цих кроків.

За планом ООН розокремлення тодішньої підмандатної Палестини на єврейську і арабську частини 1947 року Єрусалим мав стати окремою одиницею під міжнародним урядуванням. Від часу арабсько-ізраїльської війни 1948 року західну частину міста взяв під контроль Ізраїль, а східну, разом із історичним Старим містом, окупувала Йорданія. Саме ці кордони 1948–67 років, що пролягали посеред міста, і визнає офіційно міжнародна спільнота як межу між Ізраїлем і палестинським Західним берегом Йордану.

Recommended

XS
SM
MD
LG