Доступність посилання

ТОП новини

Мінфін: Нацбанк відмовляється надати уряду гроші, раніше отримані від МВФ


Національний банк дотепер відмовляється надати уряду України із золотовалютних резервів кошти з двох мільярдів доларів, отриманих раніше від Міжнародного валютного фонду для проведення зовнішніх операцій, заявляють у Мінфіні.

Як заявив виконувач обов’язків міністра фінансів Ігор Уманський, Нацбанк не погодився видати необхідну суму для цих цілей, хоча раніше домовленість про це було досягнуто з МВФ.

При цьому він наголосив, що механізм переказу коштів уряду дуже простий, а аргументи Нацбанку, які він використовує для пояснення відмови від процедури, не переконливі.

«Механізм дуже простий, є кредитор, який свого часу надав позику. Йдеться про те, щоб частину цієї позики разом з активами і зобов’язаннями передати іншому позичальнику. Нацбанк мотивує відмову нібито невідповідністю закону про Національний банк і банки, і банківську діяльність, заявляючи, що це нібито нецільове використовування золотовалютних резервів. Це є не зовсім коректним тому, що, по суті, це є для Національного банку погашенням його зобов’язань перед МВФ. Тобто, він насправді не передає золотовалютні запаси, а передає активи і зобов’язання, тим самим, погашаючи свої зобов’язання перед МВФ», – сказав Уманський.

Наприкінці 2009 року МВФ погодився знизити для України на два мільярди доларів раніше обумовлений показник чистих міжнародних резервів.
XS
SM
MD
LG