Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 20:07

Президент Польщі прийняв главу невизнаного Союзу поляків Білорусі


Президент Польщі Лех Качинський прийняв у понеділок керівника невизнаного владою Білорусі Союзу поляків Анжеліку Борис.

Після зустрічі в президентському палаці Лех Качинський заявив, що Польща висловлює повну солідарність із Союзом поляків під керівництвом пані Борис і закликає до цього Європейський Союз.

«Те, з чим доводиться зіштовхуватися польській національній меншині в Білорусі, це, звичайно ж, насамперед проблема моєї країни, але це і питання солідарності всього ЄС, і я на це хотів би розраховувати», – заявив польський президент.

Анжеліка Борис, у свою чергу, подякувала Польщі за підтримку.

«Я від усього серця дякую панові президентові Лехові Качинському. Така підтримка дуже важлива для тисяч поляків, які борються сьогодні за свої права», – сказала Борис.

Польща закликала Європейський Союз переконати владу Білорусі припинити переслідування представників польської меншини.

Цю проблему розглядали сьогодні на засіданні міністрів закордонних справ країн ЄС в Брюсселі.

Учасники зустрічі обговорили перспективи діалогу з главою зовнішньополітичного відомства Білорусі. Питання про можливі санкції проти Мінська не порушували.

Минулого тижня Варшава відкликала з Мінська свого посла у відповідь на захоплення міліцією штаб-квартири Союзу поляків під керівництвом Борис і затримання кількох його активістів.

Останнім часом білоруська влада посилила тиск на цей Союз поляків, позбавивши його нерухомості. На декілька днів були заарештовані найближчі соратники Анжеліки Борис, керівника Союзу поляків Білорусі, що діє в цій країні без реєстрації й відтак зазнає репресій

Від 2005 року існує два Союзи поляків Білорусі – офіційний провладний, що має підтримку Мінська, і незареєстрований, що його натомість визнає за справжній Польща.
XS
SM
MD
LG