Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 07:03

Тисячі людей узяли участь у «Дні гніву» по всій Росії


Люди виходили в суботу, у скликаний опозицією «єдиний протестний день», або ж «День гніву», на акції протесту і проти соціально-економічної політики російської влади, і проти придушення їхніх громадянських прав і свобод.

Найбільша демонстрація, за участі близько 5 тисяч осіб, відбулася в центрі Калінінграда всупереч забороні. Її учасники вимагали відставки уряду Росії і регіонального керівника.

У Владивостоку понад 2 тисячі людей вимагали і зниження тарифів на комунальні послуги, і відставки керівництва регіону і уряду прем’єр-міністра Володимира Путіна, а також повернення прямих виборів керівників регіонів, що їх скасували 2004 року й замінили на призначення з Москви. Деякі учасники мітингу заявляли, що напередодні на них чинили тиск.

В Іркутську близько півтори тисячі осіб виступили на екологічному мітингу на захист озера Байкал від постанови російського уряду, яка дозволила целюлозно-паперовому комбінатові скидати в озеро стічні води.

У Санкт-Петербурзі близько тисячі людей провели демонстрацію з вимогами «відставки команди Путіна» без втручання міліції.

Понад тисяча людей зібралася в центрі Іжевська – вони протестували проти «антинародної» політики влади, проти зростанні цін і тарифів та проти свавілля міліції щодо громадянських активістів.

У Москві на несанкціонований мітинг у центрі міста зібралися близько 500 осіб; міліція затримала близько 30 з них і, за повідомленнями, кількох побила.

Претензії до влади Росії висловили й учасники протестів у Новосибірську чи Казані.

А ще окремі акції протесту провели автомобілісти в Москві, Єкатеринбурзі й Кірові.

Recommended

XS
SM
MD
LG