Доступність посилання

ТОП новини

На Луганщині вирішили отримувати біогаз із курячого посліду


Луганськ – Партнером луганців у розробці проекту стала відома німецька компанія, що спеціалізується на видобутку біогазу. Такий газ планується збагачувати, а потім використовувати як пальне для автомобілів. Технологія перевірена вже у багатьох розвинених країнах.

Альтернативні джерела енергії в останні десятиліття набули широкої популярності у світі. Серед основних причин – подорожчання традиційних енергоносіїв. Одним із відновних видів енергії є біогаз, отримати який можна з найрізноманітніших органічних відходів. На Луганщині вирішили для цього використати курячий послід із місцевої птахофабрики.

Планується, що майбутня станція перероблятиме 60 тонн відходів на добу.

«Станція вироблятиме біогаз шляхом бродіння посліду. Далі біогаз проходить через систему доочистки. З нього виокремлюється вуглекислий газ, і біогаз збагачується до стану природного газу. Це повний аналог природного газу», – розповідає комерційний директор українського офісу компанії-проектувальника Ігор Редіх.

Якщо проект запустять на повну потужність, за одну годину вироблятиметься понад 180 кубічних метрів газу. Цього достатньо, щоб заправити 10 автомобілів, каже Ігор Редіх. За його словами, собівартість такого палива дуже низька: 30-40 доларів за 1000 кубічних метрів. Ім’я замовника поки не розголошують. Відомо лише, що інвестор має намір вкласти у проект понад півтора мільйона євро. Розпочнуть будувати біогазову станцію вже у квітні-травні цього року.

Міські сміттєзвалища – джерело метану


Але отримувати біогаз можна не лише з курячих екскрементів. У Луганську вже другий рік реалізується інший проект: збирають біогаз на міському сміттєзвалищі. Полігон є таким собі резервуаром, де накопичуються великі об’єми метану.

«На сьогоднішній день виділяється 600-620 кубічних метрів метану за годину. Взагалі, полігони такого рівня можуть давати активно газ метан упродовж 12-17 років», каже менеджер проекту Олександр Северин.

Метан на луганському сміттєзвалищі просто спалюватимуть. Цю ідею втілюють за підтримки ООН в рамках Кіотського протоколу, позаяк метан – парниковий газ. За кожну тонну утилізованого газу місцева газова компанія отримуватиме близько 6 євро. А ось інвестора, який би взявся використовувати цей метан в інших корисних цілях, поки що не знайшлося.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG