Доступність посилання

21 Листопад 2017, Київ 18:43

Луганськ – Цими днями на Луганщині перебуває голова Державної пенітенціарної служби України Олександр Лісіцков. Сьогодні він відвідає дві колонії – у Свердловську та Червонопартизанську. Напередодні ж голова пенітенціарної служби перевірив роботу колонії №15, що у місті Перевальську. Під час відвідин посадовець повідомив про тісну співпрацю свого відомства з громадськими організаціями щодо контролю за дотриманням прав людини у місцях позбавлення волі. Однак самі правозахисники кажуть, що ситуація в українських тюрмах лише погіршується.

Відкриття на території колонії церкви, невеличкий концерт і вручення амністованим посвідчень про звільнення. Таким був порядок денний відвідування цього виправного закладу. Крім того, голова Державної пенітенціарної служби оглянув продукцію, яку виробляють засуджені.

Продемонстрували гостеві і вміння вгамовувати масові заворушення. Роль бунтівників зіграли самі правоохоронці. А заспокоював розбишак за допомогою кийків спецзагін швидкого реагування. Дії своїх підлеглих Олександр Лісіцков оцінив високо, але сказав, що зупинятися на досягнутому не потрібно.


«Ми повинні знати що, коли і кому робити. Це наша особиста безпека і шляхи удосконалення можуть продовжуватися», – каже він.

Проти «перевихователів» порушено 50 карних справ

Побілені стіни та бордюри, свіжо засипані ями на дорозі – вочевидь, на високого начальника в Перевальській колонії №15 чекали заздалегідь. На питання кореспондента Радіо Свобода, чи проводить пенітенціарна служба позапланові перевірки, і які виявляються при цьому порушення, Олександр Лісіцков сказав: «Такі перевірки по Україні проводимо щотижня. За цими перевірками у нас проводяться оперативні засідання. На жаль, виявляємо масу недоліків і порушень».


За словами Лісіцкова, лише цього року проти працівників пенітенціарної служби порушено 50 карних справ, 10 працівників було засуджено. Також він заявив, що його відомство активно співпрацює з правозахисниками, зокрема через Громадську раду при Державній пенітенціарній службі.

Між тим, оптимізму посадовця не поділяє координатор Вінницької правозахисної групи Дмитро Гройсман. Він має змогу спілкуватися із засудженими з усієї України.

«Жодних системних змін на краще щодо прав людини в пенітенціарній системі України не відбувається. Ми відзначаємо погіршення в таких сферах, як надання медичної допомоги засудженим, погіршення ситуації щодо незаконного насильства, тобто катувань, і жорстокого поводження і погіршення ситуації щодо залучення засуджених до рабської праці. Люди працюють щотижня по 70-80 годин і отримають 10-15 гривень на «отоварку», або на «ларьок», як вони кажуть. Вся решта, ця маржа, осідає у кишенях керівників пенітенціарної системи, починаючи з рівня керманичів колоній і аж до найвищого керівництва пенітенціарної служби», – розповідає Дмитро Гройсман.

Що ж до Громадської ради при Державній пенітенціарній службі, то вона з лютого цього року взагалі не збиралася, стверджує Дмитро Гройсман. До того ж, на його переконання, члени Громадської ради не мають достатніх повноважень, аби відстежувати ситуацію у тюрмах, зокрема і викривати випадки катувань. На думку правозахисника, в Україні необхідно створити незалежний орган з контролю за дотриманням прав людини, як він каже, у місцях несвободи.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG