Доступність посилання

ТОП новини

Кузьмін – про справу Ющенка: невідомо, чи це взагалі було отруєння


Слідчі Генпрокуратури нині не мають жодних доказів про навмисне отруєння третього Президента Віктора Ющенка. Про це перший заступник Генпрокурора Ренат Кузьмін заявив в інтерв’ю «Бі-Бі-Сі».

«Документи у цій справі не дають відповіді на запитання, а чи було взагалі це отруєння», – наголосив він.

За словами Кузьміна, справу про отруєння Віктора Ющенка можуть закрити, якщо він не здасть кров для аналізу. «Звісно, ця справа буде доведена до завершення. Що відбувається зараз? Якщо Віктор Ющенко не здасть кров для дослідження, ми цю справу закриємо», – сказав перший заступник Генпрокурора.

Кузьмін наголосив, що Ющенко має право здати кров, але це не є його обов’язком. «Це його добра воля, яку він поки що не продемонстрував. Ми зверталися до нього і письмово, і усно, але компромісу поки немає. Він дав згоду здати аналізи, але зараз ми і далі обговорюємо, в якій лабораторії, на якому обладнанні ці дослідження будуть проведені. Але поки що ми не домовилися», – зазначив Ренат Кузьмін.

Віктор Ющенко вже не раз заявляв, що готовий надати кров на нову експертизу, але за умов, що вона теж буде міжнародною і що Генпрокуратура офіційно засвідчить, які правові проблеми виникли в неї з уже здійсненою раніше міжнародною експертизою. Він також вважає нові вимоги ГПУ політично мотивованими.

Раніше в Генпрокуратурі вже не раз заявляли, що колишній Президент «не зацікавлений» у розслідуванні справи про його отруєння і що справу можуть закрити, якщо він не здасть знову кров на новий аналіз.

Як стверджували в Генпрокуратурі, всі попередні аналізи і експертизи, в тому числі здійснені на прохання самої ж ГПУ, тепер не можуть бути визнані з процесуальних міркувань, а відтак не є доказами.

Свого часу повідомляли про три іноземні експертизи, зроблені на прохання Генеральної прокуратури 2005 року, які встановили, що вміст діоксину в крові Ющенка перевищував норму приблизно в 40 тисяч разів.
XS
SM
MD
LG