Доступність посилання

ТОП новини

Албанія збирається дозволити міжнародне розслідування контрабанди органів


Уряд Албанії розробив законопроект, який має на меті уможливити на її території міжнародне розслідування під керівництвом ЄС звинувачень щодо продажу косовськими албанцями на чорному ринку органів в’язнів-сербів у часи Косовської війни кінця 1990-х років, заявив сьогодні прем’єр-міністр Албанії Салі Беріша.

Як очікують, парламент Албанії може схвалити законопроект уже цього тижня.

Уряд Албанії раніше вже висловлював готовність розслідувати всі підозри у викраденні людей і торгівлі людськими органами під час війни в Косові.

Минулого року Місія ЄС із верховенства права в Косові (EULEX Kosovo) призначила Спеціальну слідчу групу на чолі з головним прокурором, американцем Джоном Клінтом Вільямсоном, яка має розслідувати звинувачення про можливу причетність до торгівлі людськими органами прем’єр-міністра Косова Хашима Тачі та інших нинішніх чільних представників косовського керівництва.

Хашима Тачі, який під час Косовської війни 1998–99 років був одним із чільних командувачів повстанчої Армії визволення Косова, звинувачують, зокрема, у причетності до контрабанди людських органів, вилучених у першу чергу у в’язнів-сербів у концтаборах, влаштованих на території півночі сусідньої Албанії.

Із такими звинуваченнями виступив, зокрема, депутат Парламентської асамблеї Ради Європи, колишній прокурор зі Швейцарії Дік Марті у своїй доповіді в грудні 2010 року, яку відтак ПАРЄ схвалила й закликала розслідувати ці дані.

Влада Косова і сам Хашим Тачі заперечують усі такі звинувачення. У Косові їх нерідко називають фальсифікаціями Сербії та її союзниці Росії.
XS
SM
MD
LG