Доступність посилання

ТОП новини

У Києві відкрилася виставка «Родинна пам’ять про війну» (ФОТО)


Сьогодні у Національному музеї історії Великої вітчизняної війни стартував новий музейний проект «Родинна пам’ять про війну». Перша виставка створена на основі фотографій, документів та інших реліквій сімейного архіву київської родини Малакових.

Як розповів Радіо Свобода києвознавець, історик, публіцист Дмитро Малаков, на виставці представлені реліквії, які родина дбайливо зберігає і які становлять родинну пам’ять про війну: «Ви бачите конюшину з «щасливими» чотирма пелюстками. Цю конюшину мій тато Василь Малаков зірвав 27 червня 1941 року поблизу Львова, коли лежав на галявині, сподіваючись уникнути поранень або смерті під час бомбардувань. Конюшину батько тримав у коробочці з жесті, яку всю війну проносив у кишені гімнастерки біля серця, разом з листами дружини Жені та її записами, зробленими у 1924 році, коли Василь Малаков лише увійшов у її життя».
Науковий співробітник музею історії Великої вітчизняної війни Андрій Солонець у розмові з Радіо Свобода повідомив: «Проект «Родинна пам’ять про війну» дозволяє відтворити мікро-історії тієї доби, персоніфікувати воєнний літопис, посилити інтерес українців до історії власного роду». Виставка, що складається з родинних реліквій Малакових, триватиме два місяці.
XS
SM
MD
LG