Доступність посилання

ТОП новини

В Афганістані вбили члена ради для примирення з талібами


У столиці Афганістану Кабулі в неділю невідомий застрелив одного з провідних членів Вищої ради миру, яка має на меті вести мирні переговори з противладним ісламістським рухом «Талібан».

За даними поліції, Арсала Рахмані, сам колишній таліб, який перейшов на бік влади, був у своєму авті, що стало на перехресті, коли його застрелили.

Рух «Талібан» уже заявив, що не причетний до цього вбивства, хоча раніше в ньому заявляли, що матимуть членів Вищої ради миру за свої цілі.

Арсала Рахмані, свого часу польовий командир афганських моджагедів під час радянської війни в Афганістані, по тому був членом повоєнного уряду країни й навіть короткий час побув фактичним прем’єр-міністром, а потім був в уряді талібів міністром освіти в часи їхньої влади 1996–2001 років у більшій частині Афганістану. Після скинення влади талібів він примирився з владою президента Хаміда Карзая й був депутатом афганського парламенту.

Вища рада миру, до якої Арсала Рахмані потім увійшов, була призначена президентом Афганістану з приблизно 70 відомих і впливових афганців, серед яких чимало колишніх талібів, зокрема, понад десять членів колишнього уряду талібів за їхньої влади.
XS
SM
MD
LG