Доступність посилання

ТОП новини

Азаров: в Україні немає жодних політичних репресій і диктатури


Прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив в оприлюдненому в суботу в інтерв’ю телеканалові «Євроньюз», що «жодної диктатури в Україні не існує, немає і жодних політичних репресій», повідомляють агентства в неділю. Порівняння України з диктатурою, яке зробила канцлер Німеччини Анґела Меркель, він назвав некоректним.

Він заявив, що колишнього Прем’єр-міністра Юлію Тимошенко «засудили не за політичні переконання, а за виготовлення фальшивого документу, який називається «Директива уряду України», скориставшись яким, вона змусила підписати вкрай невигідний і вкрай нерівноправний газовий контракт із Росією». Через це, заявив голова уряду, Україна «змушена переплачувати майже вдвічі у порівнянні з чинними європейськими цінами».

Азаров заявив, що пропонує авторитетним європейським юристам дати відповідь «на просте запитання: чи є такі дії політичним рішенням, чи карним злочином?» «Виникає питання: чи є це розслідування політично вмотивованим, чи, може, воно є наслідком тих величезних збитків для країни, які спричинили певні дії?» – сказав він про справу Тимошенко.

Крім того, Азаров також заявив в інтерв’ю: «Якщо авторитетні медичні комісії скажуть, що Тимошенко не може отримати необхідну допомогу в Україні, але це можливо в якомусь іншому закладі за кордоном, тоді керівництво України, безперечно, підкреслюю, з гуманітарних міркувань, може розглянути це питання. Безперечно, для цього необхідно буде внести зміни до нормативної бази та відповідного законодавства».

У Генеральній прокуратурі наголошують, що за чинним законодавством лікування ув’язненого поза межами України неможливе. Водночас у владній Партії регіонів говорили про недоцільність змінювати законодавство задля однієї людини, маючи на увазі Тимошенко.

У таборі колишнього прем’єра справи проти неї називають політичною розправою над опозиційним діячем. Схожої позиції дотримуються й на Заході щодо «газової справи», наголошуючи, що політичні рішення, навіть хибні чи шкідливі, не можуть бути підставою для кримінального переслідування і ув’язнення.
XS
SM
MD
LG