Доступність посилання

ТОП новини

США готові нав’язати військові зв’язки з М’янмою


Сполучені Штати Америки будуть відкриті до встановлення зв’язків із М’янмою в військовій сфері, якщо ця країна продовжуватиме демократичні реформи, заявив у суботу міністр оборони США Леон Панетта.

Виступаючи на конференції з безпеки в Сінгапурі, він, однак, заявив, що США заохочують М’янму проводити реформи, перш ніж можуть початися переговори про оборонну співпрацю.

Одна з провідних діячів опозиції М’янми Аун Сан Су Чжи в п’ятницю заявила, що закликає ставитися до реформ у її країні зі «здоровим скептицизмом. За її словами, утвердити нещодавні політичні реформи може тільки верховенство права у М’янмі.

Міжнародна спільнота останнім часом послабила санкції проти М’янми, яка започаткувала процес реформ. Серед іншого, на такі кроки пішли ЄС і США.

У М’янмі, де майже півстоліття керували військові хунти, торік сформований цивільний уряд, який уже звільнив сотні політв’язнів, розширив свободу преси і здійснює й інші кроки в бік демократизації, а також низку економічних реформ. Деякі правозахисники критикують такі кроки, нагадуючи, що ще сотні політв’язнів у М’янмі далі залишаються за ґратами.
XS
SM
MD
LG