Доступність посилання

ТОП новини

США засудили руйнування історичних пам’яток у Тімбукту


Ісламісти руйнують один із мавзолеїв суфійських святих, 1 липня 2012 року
CША засудили руйнування історичних пам’яток на півночі Малі. У спеціальній заяві речниця Держдепартаменту Вікторія Нуланд закликала всі сторони конфлікту в цій країні на заході Африки «захищати її культурну спадщину».

Учора в місті Тімбукту, стара частина якого є об’єктом світової культурної спадщини ЮНЕСКО, повстанці з пов’язаного з «Аль-Каїдою» ісламістського угруповання «Ансар ад-дін» зруйнували вхід до мечеті ХV століття. Двері в південній стіні храму були зачинені протягом багатьох століть, оскільки, за місцевими переказами, відчинити їх – накликати на себе біду.

Раніше ісламісти знищили мавзолеї шанованих послідовниками суфізму святих, оскільки вважають їх проявом ідолопоклонства. Уже зруйновані шість із 16 таких мавзолеїв.

У понеділок повстанці-ісламісти на півночі Малі відрізали від світу найбільше в регіоні місто Ґао, оточивши його по периметру мінами.

Ісламістське збройне угруповання «Ансар ад-дін» («захисники віри»), пов’язане з терористичною мережею «Аль-Каїда», і споріднені з ним угруповання підтримали повстання народу туарегів на півночі Малі і в квітні односторонньо проголосили на підконтрольній їм північній більш як половині території країни державу Азавад, не визнану ніким у світі.
XS
SM
MD
LG