У тому, що новий закон буде ухвалено, мало хто сумнівався. Перше читання в нижній палаті парламенту, Державній думі, відбулося в п’ятницю, а в середу він був уже ухвалений повністю. Після ухвалення і в верхній палаті Федеральних зборів Росії, Раді федерації, і підписання закону президентом очікується, що він набуде чинності у листопаді..
Протести російської Вікіпедії, яка закрила свій сайт на добу, також нічого не дали. Провладні партії були єдині у тому, що молодь потрібно захищати від «шкідливого контенту», заявив прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв.
Потрібно поважати елементарні права і свободи людей, включно з правом на інформацію, а з другого боку – з правом на захист від шкідливого контентуДмитро Медведєв
Зміни до Закону «Про інформацію» були представлені як захист від дитячої порнографії, пропаганди насильства та самогубств. Проте критики цензури говорять, що з новим законом буде легше закривати й інші сайти, з чиїм змістом у влади можуть виникнути розбіжності у поглядах.
Чітких правил немає?
За словами популярного блогера Антона Носика, закон прописаний так, що його можна використовувати проти будь-кого.
Те, що прописано в цьому законі – цензура в чистому вигляді. Під роздачу може потрапити величезна кількість ресурсів взагалі не мають стосунку до забороненого контентуАнтон Носик
Російські оглядачі пов’язують швидке ухвалення поправок до Закону «Про інформацію» із загальним наступом на можливі прояви протесту в громадянському суспільстві та вимогою влади до недержавних організацій, які отримують фінансування з-за кордону, реєструватися як «іноземні агенти». Критики говорять, що влада побоюється, щоб Інтернет не став засобом для організації масових протестів у Росії, подібних до тих, що прокотилися минулого року країнами Північної Африки.