Доступність посилання

ТОП новини
27 листопада 2020, Київ 14:23

США заявляють про свідоме вбивство цивільних владою Сирії


Державний секретар США Гілларі Клінтон заявила в п’ятницю, що існують «неспростовні докази» того, що влада Сирії «свідомо вбивала цивільних» у селі в провінції Хама на заході центральної частини країни, де, за повідомленнями, були вбиті від 200 до 250 людей.

Вона закликала владу Сирії негайно припинити бойові дії і допустити спостерігачів ООН до села Тремсе, назву якого також наводять як Треймса, Тарамсе чи Турейміса.

За повідомленнями, місія спостерігачів подала доповідь спеціальному представникові ООН і Ліги арабських держав Кофі Аннанові про те, що в боях за це село з повстанцями сирійські урядові сили використовували танки і вертольоти.

Голова місії спостерігачів ООН у Сирії генерал Роберт Муд уже підтверджував у п’ятницю, що зі свого розташування неподалік села спостерігачі засвідчують, що в боях за село, які точилися в четвер, дійсно брали участь механізовані частини і вертольоти, які нині мають тільки урядові війська.

Кофі Аннан теж у п’ятницю заявив, що глибоко вражений і засмучений повідомленнями про те, що для нового масового вбивства цивільних у Сирії були використані танки і вертольоти. Він «щонайрізкіше» засудив це вбивство, наголосивши, що влада Сирії вочевидь порушила своє зобов’язання не вдаватися до важких озброєнь у населених пунктах.

А Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун закликав у п’ятницю Раду безпеки ООН вдатися до «колективної дії», щоб покласти край насильству в Сирії.

Сирійська опозиція заявляє, що в четвер увечері в селі загинули понад 200 людей, а, можливо, й до 250, а причиною смерті стали, як і в попередніх таких масових убивствах, бойові дії урядових сил проти військ опозиції з застосуванням танків і вертольотів, а потім різанина, вчинена членами проурядових ополчень, відомих як «шабіха».

За останніми даними опозиції, до цього числа загиблих належать не тільки цивільні мешканці, але й бійці опозиції.

Влада Сирії відкидає свою причетність і стверджує, що жертвами кровопролиття стали близько 50 людей, а скоїли напад неназвані «терористичні банди».

Незалежних даних про цю подію наразі немає.

Це вже не перше масове вбивство цивільних за останні місяці повстання в Сирії проти влади авторитарного президента Башара аль-Асада. Щоразу опозиція повідомляє про обстріли урядових сил і наступні напади проурядових ополченців, влада ж списує вбивства на «терористів», із якими вона, за її словами, й бореться.

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

Recommended

XS
SM
MD
LG