Доступність посилання

ТОП новини

Прокуратура зареєструвала 33 звернення від ЗМІ про порушення їх прав за цей рік


У 2012 році до органів прокуратури уже надійшло 33 звернення представників засобів масової інформації, за якими проводилися перевірки, надавались роз’яснення та приймалися процесуальні рішення. Про це Радіо Свобода повідомили у відділі зв’язків із засобами масової інформації Генеральної прокуратури України.

«Питання додержання прав представників засобів масової інформації знаходиться на особливому контролі органів прокуратури. Кожне звернення журналістів щодо перешкоджання їх законній професійній діяльності, спроб проявів цензури та тиску на ЗМІ ретельно перевіряється та вживаються відповідні заходи прокурорського реагування», – наголошують у відділі зв’язків із засобами масової інформації Генеральної прокуратури України.

Зокрема, у кримінальній справі щодо заподіяння тілесних ушкоджень журналістам «5 каналу» під час виконання ними своїх професійних обов’язків Подільським районним судом міста Києва винесено обвинувальний вирок. Одного з підсудних засуджено до штрафу, іншому – призначено покарання у вигляді трьох років обмеження волі.

Водночас, як свідчать результати опитування журналістів «Виборча кампанія-2012: чого журналісти очікують від соціологів?», проведеного фондом «Демократичні ініціативи», більшість українських журналістів відчувають прояви тиску й цензури у своїй роботі.
XS
SM
MD
LG