Доступність посилання

ТОП новини

У Грузії знову штрафують чільного опозиціонера-мільярдера


Бідзіна Іванішвілі (ц) серед своїх прихильників у Батумі, фото 5 серпня 2012 року
Міський суд столиці Грузії Тбілісі наклав у суботу на лідера опозиційної коаліції «Грузинська мрія», підприємця-мільярдера Бідзіну Іванішвілі штраф у 20 мільйонів 200 тисяч ларі, або ж майже 100 мільйонів гривень (майже 12 мільйонів 300 тисяч доларів).

Це п’ятиразова сума від понад 4 мільйонів ларі, що їх Іванішвілі раніше зняв готівкою зі своїх рахунків і не задекларував, на що підуть ці кошти, хоча раніше заявив про свої виборчі наміри і мав зробити це за чинним законодавством.

У п’ятницю за таким самим звинуваченням Тбіліський міський суд оштрафував колишнього футболіста, а нині діяча «Грузинської мрії» Каху Каладзе на суму в майже 17 мільйонів ларі, або ж понад 83 з половиною мільйони гривень (понад 10 мільйонів 300 тисяч доларів).

Адвокати обох заявили, що оскаржать ці рішення, які вони назвали «абсурдними».

У четвер Служба фінансового аудиту висунула Іванішвілі і Каладзе вимогу повернути на свої рахунки зняті з них у передвиборний період без пояснень великі суми, але ті не зробили цього.

Політична діяльність Бідзіни Іванішвілі та його руху «Грузинська мрія», що відверто заявляє про свою мету сунути президента Міхеїла Саакашвілі і його владу, наражається на численні дії органів влади Грузії, які звинувачують його та інших представників руху в постійних порушеннях законів і карають їх.

Зокрема, раніше Іванішвілі вже штрафували на загальну суму в близько 80 мільйонів ларі, тобто майже 395 мільйонів гривень (майже 49 мільйонів доларів).
XS
SM
MD
LG