Доступність посилання

ТОП новини

До 2013-го всі установи позбавлення волі облаштують кабінетами для відеозв’язку


До кінця нинішнього року в усіх 183 установах державної пенітенціарної служби України створять умови для відеозв’язку з ув’язненими, як, наприклад, у Качанівській колонії. Про це повідомив у середу на Дніпропетровщині Радіо Свобода голова Державної пенітенціарної служби України Олександр Лісіцков.

«У нас є умови для відеоконференцій в усіх слідчих ізоляторах, і поетапно ця робота ведеться в усіх закладах. Ми плануємо завершити цю роботу і всі заклади будуть обладнані. Я думаю, ми до кінця року цю роботу завершимо, я навіть думаю, приблизно до листопада це питання буде закрите», – сказав Олександр Лісіцков.

Він уточнив, що до кінця року в усіх закладах системи планують облаштувати по два кабінети для відеоконференцій.

Олександр Лісіцков
Олександр Лісіцков
Крім того, повідомив Лісіцков, до Верховної Ради України подали пропозицію Державної пенітенціарної служби про збільшення бюджетного фінансування закладів системи на 2013 рік на півтора мільярда гривень.

Верховна Рада України планує впровадити систему проведення відеоконференцій під час судових засідань із метою економії коштів на транспортування підсудних і підвищення оперативності судового розгляду. За відповідний законопроект 15 травня 2012 року у першому читанні проголосував 241 депутат. Водночас експерти зазначають, що у державах Заходу судові засідання судів в режимі відеоконференцій проводяться при розгляді нетяжких злочинів для економії часу та матеріальних ресурсів, такий спосіб проведення судових засідань може бути ефективним, якщо є стовідсоткові гарантії того, що на обвинуваченого не чиниться тиск.
XS
SM
MD
LG