Доступність посилання

ТОП новини

Правозахисники закликають Пакистан захистити звинувачену в блюзнірстві дитину


Правозахисна організація Amnesty International закликала в середу владу Пакистану реформувати законодавство країни про блюзнірство і захистити від цього звинувачення арештовану за ним дівчинку.

Як заявила директор організації у справах Південної Азії Поллі Траскотт, ця справа свідчить про «розмивання верховенства права» в Пакистані і про ті небезпеки, які загрожують звинуваченим у блюзнірстві.

Дівчинку, якій, за різними даними, десь від 10 до 13 років і яка має синдром Дауна, арештували минулого тижня в одному з бідних районів столиці Пакистану Ісламабада після того, як сусіди-мусульмани заявили, що вона спалювала сторінки з Корану. Гостроти справі додало те, що дівчинка походить із родини місцевих християн.

Президент Пакистану Асіф Алі Зардарі вже вимагав від урядовців пояснень у цій справі.

Кримінальний кодекс Пакистану містить кілька статей про блюзнірство. Кілька з них передбачають покарання за блюзнірство стосовно будь-якої релігії, ще низка захищає конкретно різні аспекти ісламу. Зокрема, блюзнірство щодо Корану тягне довічне ув’язнення, але за цією статтею необхідно, щоб такі дії були свідомими. Інша стаття, щодо блюзнірства щодо пророка Магомета, передбачає смертну кару або довічне ув’язнення за будь-яких обставин. Щоправда, досі в країні не стратили ще нікого, засудженого за цим законодавством, хоча десятки звинувачених у блюзнірстві були вбиті в самосудах.

За оцінками оглядачів, останнім часом у Пакистані наростає релігійна нетерпимість. Зокрема, минулого року в Пакистані вбили єдиного міністра-християнина, а також мусульманина-губернатора однієї з провінцій – обидва діячі виступали за пом’якшення законів про блюзнірство.

В Ісламській Республіці Пакистан, де до різних течій ісламу належать, за різними даними, від 95 до 98 відсотків населення, конституція визначає іслам як державну релігію, а політичні права немусульман дещо обмежені. Християн у країні, як вважають, близько півтора відсотка.
XS
SM
MD
LG