Доступність посилання

ТОП новини

Еквадор мусить поновити переговори про Ассанжа – Британія


Вільям Гейґ, архівне фото
Міністр закордонних справ Великої Британії Вільям Гейґ заявив у понеділок, що Еквадор мусить щонайшвидше поновити переговори про долю засновника проекту WikiLeaks Джуліана Ассанжа, який нині переховується в посольстві Еквадору в Лондоні і якому Еквадор надав притулок.

Британія вже попереджала, що не визнає статусу так званого дипломатичного притулку, що його Еквадор надав Ассанжеві, і затримає його, як тільки він опиниться поза межами еквадорського посольства, й не надасть йому можливості виїхати з країни, бо має твердий намір видати Ассанжа до Швеції, де його звинувачують у сексуальних злочинах.

Еквадор минулого місяця задовольнив прохання про притулок Джуліана Ассанжа, громадянина Австралії, з яким той звернувся понад два місяці тому й відтоді переховується в еквадорському посольстві в Лондоні після того, як Верховний суд Великої Британії остаточно відхилив усі спроби зупинити його екстрадицію до Швеції.

Сам засновник WikiLeaks, затриманий у Великій Британії за шведським ордером іще в грудні 2010 року, вважає себе невинним, а своє переслідування – політично мотивованим. Він також стверджує, що Швеція може далі видати його до США, де його, в свою чергу, можуть засудити до смертної кари через його публікації.

Попередніми кількома роками сайт WikiLeaks, заснований і координований Ассанжем, опублікував сотні тисяч таємних документів різноманітних відомств США, в першу чергу Пентагону й Держдепартаменту, а також численні конфіденційні документи, що стосуються інших країн.
XS
SM
MD
LG