Доступність посилання

ТОП новини

Азаров заявив, що Україна веде переговори про зміну умов щодо СОТ


Прем’єр-міністр Микола Азаров заявив сьогодні, що Україна веде переговори зі Світовою організацією торгівлі про перегляд умов приєднання до СОТ.

Під час зустрічі з представниками Федерації роботодавців прем’єр, як цитує його прес-служба уряду, додав: «Ми зараз ведемо конкретні переговори і намагаємося знайти компромісні рішення. І я думаю, що ми цього досягнемо».

За його словами, переговори про приєднання України до СОТ тривали 16 років, і в різні роки різні уряди погоджували не найкращі умови приєднання до секторальних угод, тому і приєднання відбулось у цілому на недостатньо вигідних для України умовах, тож Україна ініціювала перегляд великої кількості позицій щодо приєднання до СОТ.

Таке право країни-учасниці і така процедура визначені статутом організації, додав Азаров.

Про бажання України переглянути умови СОТ, узгоджені до її вступу до цієї організації, стало відомо два місяці тому, коли агентство Reuters повідомило про розісланий членам СОТ документ від України з грифом «таємно» про бажання вступити в переговори і консультації з метою домогтися підвищення максимального розміру ввізних мит відразу на 350 груп імпортованих товарів. За тим документом, Україна просила дати відповідь до 12 грудня. Повідомлення про таке бажання України викликало різку міжнародну критику – в самій СОТ, а також, зокрема, в Євросоюзі і США.

Україна вступила до Світової організації торгівлі 2008 року.
XS
SM
MD
LG