Доступність посилання

ТОП новини

Росія офіційно оголосила в розшук грузинського політика


Ґіві Тарґамадзе, архівне фото
Поліція столиці Росії Москви офіційно оголосила сьогодні в загальноросійський федеральний розшук грузинського політика Ґіві Тарґамадзе, якого звинувачують у справі заворушень у Росії.

Слідчий комітет Росії вчора заявляв, що парламентаря з Грузії заочно офіційно визнали обвинувачуваним у цій справі.

У Грузії ж у Головній прокуратурі вчора повторили раніше заявлену позицію, що екстрадиція Тарґамадзе в разі запиту з Росії неможлива, бо Конституція Грузії забороняє видавати громадян держави іншим країнам. У разі надходження документів на політика з Росії їх розглядатимуть у самій Грузії, заявили у прокуратурі.

У російському Слідчому комітеті вже заявляли, що мають докази: Тарґамадзе нібито не лише фінансував російську опозицію, але й відіграв конкретну роль в організації масових заворушень на Болотній площі в Москві, а також безпосередньо керував діями лідерів російської опозиції при проведенні «маршу мільйонів» на Болотній площі у травні минулого року, який закінчився сутичками з поліцією і масовими затриманнями.

Звинувачення про те, ніби «один грузинський політик» фінансував плани російської опозиції скинути владу в Росії, вперше висунули автори скандального телефільму «Анатомія протесту-2», який вийшов в ефір на прокремлівському телеканалі НТВ.

Тарґамадзе є депутатом парламенту Грузії, а в час подій у Москві також очолював парламентський комітет із питань безпеки та оборони. Він є членом владної у Грузії на час подій у Москві, а нині вже опозиційної партії «Єдиний національний рух», заснованої президентом Грузії Міхеїлом Саакашвілі.

Багатотисячний опозиційний «марш мільйонів» у Москві 6 травня минулого року, напередодні інавгурації російського президента Володимира Путіна, закінчився сутичками з поліцією. Тоді затримали близько 400 осіб. Після цього в Росії порушили кримінальну справу про «масові заворушення», в якій проходить низка опозиційних діячів.
XS
SM
MD
LG