Доступність посилання

ТОП новини

«Виїзне» засідання Ради законне – ВАСУ


Депутати більшості голосують на «виїзному» засіданні парламенту
Засідання Верховної Ради України, що відбулося 4 квітня в актовій залі парламентських комітетів на вулиці Банковій, було правочинним.

Це випливає з рішення Вищого адміністративного суду України за позовом про визнання дій парламенту протиправними, оприлюдненому прес-службою ВАСУ.

«Суд визнав, що станом на 4 квітня Верховна Рада була правочинною, оскільки її кількісний склад відповідав законодавчо визначеним кількісним критеріям. Відповідно до ч.1 ст. 2 Регламенту, Верховна Рада проводить засідання у будинку Верховної Ради. Водночас, згідно з ч.2 цієї статті Регламенту, за рішенням Верховної Ради її засідання можуть проводитися в іншому місці», – йдеться в повідомленні.

Суд також встановив, що рішення про проведення пленарного засідання Верховної Ради 4 квітня поза будівлею парламенту ухвалила більшість народних депутатів.

«Таким чином, доводи позивача про протиправність дій Верховної Ради щодо проведення пленарного засідання на вул. Банковій суд визнав необґрунтованим», – йдеться в прес-релізі.

«Колегія суддів ВАСУ дійшла висновку, що проведення 4 квітня 10-го пленарного засідання парламенту на вулиці Банковій в присутності 244 народних депутатів відповідає вимогам законодавства України», – наголошують у прес-службі ВАСУ.

4 квітня депутати більшості провели засідання в актовій залі комітету Верховної Ради, оскільки сесійну залу парламенту на вулиці Грушевського заблокували опозиціонери.

Опозиція закликала спікера і президента не підписувати закони, ухвалені на засіданні поза стінами парламенту, заявляючи, що засідання було незаконним.
XS
SM
MD
LG