Доступність посилання

ТОП новини
18 Лютий 2018, Київ 11:14

Росія знову звинувачує місію ОБСЄ в Україні в «підтримці влади в Києві»


Будівля МЗС Росії в Москві

Міністерство закордонних справ Росії знову звинуватило сьогодні Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ в Україні в тому, що, на думку Москви, «складається враження, що її зусилля спрямовані на допомогу і підтримку тільки однієї сторони конфлікту – офіційної влади в Києві».

Департамент інформації і преси МЗС Росії вкотре скаржиться, що місія наводить детальні дані про пересування військових підрозділів угруповань «ДНР» і «ЛНР», але, як стверджують у Москві, ігнорує дані про українські війська.

Крім того, в Москві заявляють, що місія не згадує про численні випадки порушень із боку українських сил і «розгульби неофашистів і неонацистів у підконтрольних Києву регіонах», але не уточнюють, де й коли могли статися такі випадки.

Так само в МЗС нічим не підтвердили звинувачення в «цензурі при редагуванні звітів спостерігачів на користь однієї зі сторін конфлікту».

Попередніми днями в Москві вже кілька разів скаржилися на роботу місії ОБСЄ в Україні. Зокрема, вчора речник МЗС Росії, а перед тим представник Росії в ОБСЄ висловлювали невдоволення, що місія, за їхніми словами, майже не повідомляє про пересування українських військ у зоні конфлікту.

Заяви з Росії пролунали після того, як в Україні виступили зі своїми новими звинуваченнями на адресу цієї місії в тому, що вона, навпаки, сприяє підтримуваним Росією сепаратистам і російським військовим на Сході України. Останніми причинами стали повідомлення місії, що її спостерігачі поінформували російських військових зі складу спеціальної посередницької групи на Сході України про побачені ними позиції українських військ, а також її звіт про обстріл у Донецьку, в якому загинули двоє підлітків: місія заявила, що снаряд чи міна прилетіли з боку позицій українських військ, тоді як відео- й фотоінформація, оприлюднена сепаратистами та в Росії, свідчить, що хлопців обстріляли з глибини захоплених сепаратистами територій.

Раніше в Україні цю місію ОБСЄ вже звинувачували у сприянні сепаратистам після того, як стали відомі повідомлення про випадки використання сепаратистами автомашин місії чи фактичного супроводу цими машинами військових колон сепаратистів.

Ваша думка

Показати коментарі

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG