Доступність посилання

ТОП новини

Інтерпол ще раз розгляне запит Росії щодо екстрадиції бізнесмена Браудера


Бізнесмен Вільям Браудер

Цього тижня Інтерпол ще раз розгляне прохання російської влади про арешт і видачу Москві бізнесмена Вільяма Браудера. Про це повідомив Радіо Свобода сам бізнесмен, який наразі перебуває у Лондоні. Про наміри Інтерполу його проінформували представники цієї організації, яка збереться на свою сесію 20-21 листопада у Ліоні.

Інтерпол вже двічі відмовляв у запиті Росії щодо Браудера, вважаючи справу виключно політичною. Російська прокуратура заявила у червні, що Інтерпол планує переглянути запит Росії. Браудер очолив кампанію щодо запровадження санкцій проти російських чиновників, які довели до загибелі його партнера по бізнесу Сергія Магнітського.

Російський суд звинувачує їх в ухилянні від сплати податків – Браудера заочно, а Магнітського– посмертно.

На думку Браудера, Росія чинить політичний тиск, враховуючи, як він сказав, особистий інтерес президента Росії Володимира Путіна у його арешті і відправки до Росії.

У липні минулого року Сергій Магнітський був посмертно визнаний винним у справі про несплату податків. Адвокати, колеги і родина покійного наполягають, що кримінальне переслідування було незаконним. Вони заявляють, що Магнітський опинився у в’язниці після того, як розкрив схему великих розкрадань з російського бюджету.

Магнітський помер у московському слідчому ізоляторі «Матроська тиша» 16 листопада 2009 року. Офіційна причина смерті – серцево-судинна недостатність.

Справу про смерть Магнітського було припинено у травні 2013 року «за відсутністю події злочину». Раніше у Слідчому комітеті Росії визнали, що у смерті Магнітського є вина лікаря-лаборанта ізолятора «Бутирка» Лариси Литвинової, але термін давності свідчень закінчився.

XS
SM
MD
LG