Доступність посилання

ТОП новини

Лутковська засуджує арешт журналіста Коцаби


Валерія Лутковська

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська вважає, що таке обмеження свободи, як у справі Руслана Коцаби, є недопустимим у демократичному суспільстві.

У її заяві зазначається, що у копії ухвали слідчого судді про застосування щодо Коцаби запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою підставою для такого затримання та підозри у вчиненні злочинів стали його висловлювання щодо воєнних дій в Україні та мобілізації, яка наразі триває.

Лутковська наголошує, що переслідування журналістів і громадських активістів за їхню діяльність є неприйнятним і може становити порушення прав і свобод людини, зокрема тих, що гарантовані Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод.

«Наразі з високою ймовірністю можна стверджувати про ознаки порушення статті 10 Конвенції, оскільки практика Європейського суду у схожих справах вказує на недопустимість у демократичному суспільстві такого обмеження свободи, як у справі Руслана Коцаби», – заявила Лутковська.

За її словами, подібні ситуації неодноразово були предметом розгляду в Європейському суді з прав людини та, констатуючи порушення статті 10 Конвенції, ЄСПЛ наголошував, що будь-яке обмеження свободи висловлення поглядів повинно мати легітимну мету (наприклад, здійснюватись в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадської безпеки, для запобігання заворушенням чи злочинам), бути пропорційним переслідуваній меті та необхідним у демократичному суспільстві.

8 лютого суд в Івано-Франківську заарештував на 60 діб журналіста Руслана Коцабу, якого звинувачують у державній зраді і перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України й інших військових формувань. Йому загрожує до 15 років ув’язнення у разі визнання винним.

Незалежна медіа-профспілка України вважає обвинувачення Коцаби недостатньо обґрунтованими. Правозахисна організація Amnesty International назвала івано-франківського журналіста в’язнем совісті та закликала його звільнити.

XS
SM
MD
LG