Доступність посилання

ТОП новини

«Газпром» не порушує газовий контракт з Україною – Путін


Володимир Путін

Жодних порушень газового контракту з Україною з боку компанії «Газпром» немає, заявив президент Росії Володимир Путін.

«Газпром» виконує контракт і додаток до нього від жовтня минулого року. У повній відповідності з цим контрактом, у межах передплачених коштів надає газ Україні в обсягах, що Україні потрібні», – заявив Путін.

За його словами, передоплати, яку внесла Україна, вистачить на «три-чотири доби». Якщо передоплати не буде, «Газпром» відповідно з цим контрактом і доповненням до нього поставки призупинить, заявив російський президент.

«Сподіваємося, що до крайніх заходів не дійде, і що газопостачання не буде перериватися, але це залежить не лише від нас, це залежить від фінансової дисципліни наших українських партнерів», – додав він.

Напередодні компанія «Нафтогаз України» заявила, що протягом двох днів «Газпром» не виконує заявки української сторони на поставку оплаченого газу в рамках контрактних умов. Зокрема «Газпром» був зобов'язаний поставити по 114 мільйонів кубометрів 22 і 23 лютого, але поставив за фактом тільки 47 і 39 мільйонів кубометрів відповідно.

Водночас у «Газпромі» заявляють, що українська сторона не внесла передоплату за газ, що планується поставити їй у березні, і створює ризик припинення поставок. За словами голови правління російської компанії Олексія Міллера, на сьогодні залишилося передплаченого газу лише 219 мільйонів кубометрів.

Різниця в підрахунках балансу виникає через те, що «Газпром» попередніми днями почав самовільно постачати газ на території, наразі захоплені підтримуваними Росією збройними сепаратистами і російськими військами. Ці обсяги газу подаються через газовимірювальні станції і трубопроводи, які Україна наразі не контролює.

«Газпром» стверджує, що подає цей газ на «територію ДНР і ЛНР», але «в рамках контракту з Україною», і Київ муситиме оплатити його. Причиною, кажуть у Москві, є те, що «Київ припинив постачати газ» сепаратистам.

Київ натомість повідомляє, що ці поставки переривалися на добу через пошкодження газопроводу внаслідок бойових дій і вже давно відновлені. «Нафтогаз» уже попереджав, що не оплачуватиме газу, який Росія подає безпосередньо сепаратистам на порушення контракту з Україною.

«Газпром» постачає Україні газ на умовах передоплати.

XS
SM
MD
LG