Доступність посилання

ТОП новини

Останній романтик «Нафтогазу» Олександр Тодійчук відійшов у вічність


Олександр Тодійчук

Спогади друзів і цитати колишнього заступника голови правління «Нафтогазу» Олександра Тодійчука

Заступник голови правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Олександр Тодійчук помер на 62-му році життя в одній з німецьких лікарень. Про його смерть повідомив оператор газотранспортної системи компанії «Укртрансгаз». «До останнього дня Тодійчук працював заступником голови правління «Нафтогаз», очолював напрямок видобутку і надійності транспортування газу і нафти, відповідав за інвестиційні програми капітальних вкладень, а також за міжнародне співробітництво, був відомим експертом в галузі нафти і газу і брав активну участь у розвитку державної енергетичної політики», – йдеться в повідомленні на сайті компанії. Радіо Свобода зібрало спогади про «останнього технаря і романтика Нафтогазу» у його знайомих та колег.

Володимир Омельченко
Володимир Омельченко

Директор енергетичних програм Центру імені Разумкова Володимир Омельченко:

Він пройшов всі етапи: від рядового інженера і проектувальника нафтопроводів до одного з керівників галузі. Це була дуже порядна, професійна людина і що дуже важливо в наш час, був патріотом. Найважливіший його внесок у галузь, це те, що він створив Інститут транспорту нафти. Він зберіг його для держави, коли він був на межі знищення у 90-х роках. Зараз це головний інститут по проектуванню нафтопроводів. Він дуже активно виступав за диверсифікацію поставок енергоносіїв в Україну, щоб Україна менше залежала від Росії. Це стосується і природного газу, і нафти, і ядерного палива. Та й взагалі, основним його бажанням було, щоб Україна інтегрувалася в ЄС як рівноправний член.

Олександр Нарбут
Олександр Нарбут

Президент Київського інституту енергетичних досліджень Олександр Нарбут:

За весь час нашого знайомства, а це більше ніж 15 років, він був дуже відкритим і щирим. Якщо й виникали якісь питання, з ним їх можна було легко обговорити без будь-яких політичних нашарувань. Він був величезним ентузіастом, був ініціатором створення Київського міжнародного енергетичного клубу «Q-Club», де спеціалісти галузі могли обговорювати складні питання і потім повпливати на їх вирішення. Також він був моїм колегою по Енергетичному експертному клубу. Це була наша спільна ініціатива. Знаєте, я б назвав його «останнім романтиком «Нафтогазу». В цій сфері дуже багато людей, які відштовхуються від прагматичних мотивів, а йому були притаманні романтизм, щирість і бажання зробити так, щоб не було потім соромно. Навіть не знаю, хто б міг вважати себе його наступником чи послідовником. Я б був дуже радий, якби з’явились люди з таким рівнем, тоді б наша галузь виглядала набагато краще, ніж тепер.

Богдан Соколовський
Богдан Соколовський

Експерт з енергетичних питань Богдан Соколовський:

Це був мій близький друг. Останній раз ми з ним бачились восени минулого року і я не можу повірити, що це було востаннє. Він ніколи нічого не привласнював. Він жив у Києві, майже на околиці, у двокімнатній квартирі і досить довго їздив на старому автомобілі Toyota Camry, років десять мала та машина. Хоча будь-хто на його місці, в ті часи великих крадіжок, міг би розкошувати. А це був такий державник, який навіть не уявляв, що можна жити якось інакше, що можна плутати державне і приватне.


Цитати Олександра Тодійчука у матеріалах Радіо Свобода:

«Якщо ми будемо далі так само активно і конструктивно працювати у 2015 році щодо диверсифікації, щодо власного видобутку, покращення інвестиційного клімату у нафтогазовій галузі, то у нас є всі передумови пережити навіть складніші зими, ніж ця».

«Україна має високі шанси прожити цю зиму без російського газу. Але за умови, що населення поставиться до цього відповідально. Уряд і влада мають навчити населення, як правильно економити газ. І тут є відповідальність уряду саме в цьому питанні».

«Як член Енергетичного співтовариства, і як асоційований член ЄС, Україна зобов’язана припинити залежати від одного постачальника більше ніж на 30% (мова про Росію – ред.). Це досить правильно з точки зору енергетичної безпеки і відходу від монопольних постачань… Я думаю, якщо ми не збавимо темп, то вже у наступному році ми зможемо звести свою залежність від постачань з боку Росії до мінімуму».

«Загралися трішки політики, заграючи перед виборцями дешевим газом, бо ми майже знищили газовидобувну галузь, державні компанії, з одного боку, з іншого ж боку, ми притримали, наприклад, розвиток джерел, альтернативних видів».

«Я надіюся на те, що досить швидко ми станемо на рейки швидких конструктивних реформ і станемо ще більш прозорою компанією. Уже зараз можете на сайті НАК «Нафтогазу» побачити обсяги перекачки, кількість газу, який зберігається у підземних сховищах. Надалі компанія буде старатися бути ще більш відкритою. Щось на зразок обсягів інформації, які надає про себе будь-яка компанія в ЄС».

«Ще раз наголошую, що елемент енергетичної безпеки ставиться поруч із військовою безпекою. Тобто це надзвичайно важлива галузь для нашої держави».

Програми «Радіо Свобода» за участі Олександра Тодійчука:

Україна має високі шанси прожити зиму без газу Росії – заступник голови «Нафтогазу»
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:25:11 0:00

Найбільше від «газових воєн» втрачає сам «Газпром» – Тодійчук
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:24:38 0:00

Контракт на поставку газу з Норвегії – це прорив, якого чекали 23 роки – експерт
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:25:12 0:00
  • Зображення 16x9

    Ірина Стельмах

    На Радіо Свобода працюю з вересня 2012 року. У 2011 році отримала диплом бакалавра журналістики ЛНУ імені Івана Франка. Того ж року вступила на магістратуру у Могилянську школу журналістики. Активно вдосконалюю знання англійської, польської та болгарської мов. Займалась плаванням, дублюванням фільмів та серіалів українською .

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG