Надання Україні зброї і війна на Донбасі
«Лечу до Києва, до Маріуполя, щоб показати людям в Україні: ми не кидаємо вас напризволяще» – у цьому перед візитом до України запевняв міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Ґабріель. До Києва він таки долетів, з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним зустрівся, а от до Маріуполя так і не дістався. Завадила негода. Ґабріель, який півроку тому пропонував поступово знімати санкції з Росії, тепер запевняє: «Для нас цей конфлікт не «заморожений», не забутий, навпаки, він дуже актуальний і пожежонебезпечний». Водночас він засумнівався, що можливе надання Україні зброї призведе до врегулювання конфлікту на Донбасі. На що представниця України в Тристоронній контактної групи з урегулювання конфлікту на Донбасі Ірина Геращенко відповіла: «У Кремлі розуміють лише мову сили». Про що свідчить візит міністра закордонних справ Німеччини до України і його позиція, читайте в матеріалі.
Тепер коротко про те, що:
- Поліція відкрила провадження через спалах гепатиту А в Миколаєві
- Президент підписав два закони: про посилення відповідальності за несплату аліментів та про запобігання і протидію домашньому насильству
- Податкова міліція провела обшук у «Київстарі»
Протести в Ірані
Останній тиждень увага світу прикута до Ірану, де проходять найбільші протести проти політичного істеблішменту за останні майже 10 років. Люди невдоволені економічним становищем та консервативною верхівкою. Чому іранці вийшли на вулиці і що там відбувається, Радіо Свобода пояснює у відео.
На черзі заголовки:
- Рік президентства Трампа: кращий для Росії чи для України?
- Макрон хоче «антифейкового» закону у Франції. Клімкін каже: це було б корисно й для України
- Через сценку про Буратіно від студії «Квартал 95» Нацрада проводить моніторинг «1+1»
«Зберігайте спокій і гальмуйте»
Українські водії звикають до обмеження швидкості авто до 50 кілометрів за годину, яке діє від початку року. У Facebook і Twitter водії, пішоходи й інші дописувачі аналізують зміни та діляться першими враженнями. Кому нововведення подобається, які аргументи у тих, хто проти, і трохи автомобільного гумору – в огляді соцмереж на цю тему.
Відродження української кухні
«Чому іспанці ходять до іспанських ресторанів, італійці до італійських, а українці не ходять до українських?» – колись запитав себе український шеф-кухар Дмитро Борисов. І зробив першу спробу відродити національну кухню. Однак після того, як радянська доба знищила національні страви, а їжу з досвіду й культури звели до рівня засобу виживання, це було не легко. Значно активніше українська кухня почала розвивтися після Майдану, каже ресторатор. Про те, як український шеф-кухар популяризує кухню своєї країни, читайте в останньому лінку на сьогодні.
Підтримуйте українське!
Ваше Радіо Свобода Daily
Радіо Свобода Daily – читайте все в одному мейлі! Усі важливі новини та ексклюзиви нашого сайту в одному листі. Надсилаємо щодня (окрім неділі) о 7-й ранку якраз до Вашого сніданку. Підписатись на розсилку можна тут.