Доступність посилання

ТОП новини

Томос можливий вже до кінця 2018 року – архімандрит Кирило


Патріарший кафедральний собор святого Володимира в Києві – головний храм УПЦ Київського патріархату

Вселенський патріархат у Константинополі може ухвалити рішення про надання Україні томосу вже до кінця 2018 року. Про це в інтерв'ю «Голосу Америки» заявив архімандрит Кирило (Говорун), професор університету Лойола-Мерімаунт у Лос-Анджелесі, директор Інституту Хаффінгтон. Кирило Говорун – колишній голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Української православної церкви.

Раніше Вселенський патріархат приступив до надання автокефалії православній церкві України. У четвер речник Київської патріархії архієпископ Євстратій (Зоря) на своїй сторінці у Facebook опублікував текст рішення Вселенського патріархату, у якому йдеться про те, що Вселенський патріархат підтримує надання автокефалії українській церкві.

Є сподівання, що вже до кінця року мабуть Константинополь ухвалить остаточне рішення, якого від нього чекають

Наступним кроком до отримання Україною томосу має стати Собор українських православних церков та обрання глави помісної церкви, який і отримає томос від Священного Синоду у Константинополі.

«Паралельно із Собором українських православних церков – у Константинополі буде продовжуватись процес надання томосу. Наступним кроком Константинополя має бути засідання Священного Синоду, на якому буде розглянуте питання про томос», – зазначив архімандрит Кирило (Говорун).

За словами архімандрита, рішення Синоду можна чекати наприкінці року, хоча на відміну від процесу в Україні, який може бути гнучким, Константинопольский процес таким не є.

«Він залежить від багатьох чинників у тому числі – реакції інших церков, – зауважує архімандрит. – Але є сподівання, що вже до кінця року, мабуть, Константинополь ухвалить остаточне рішення, якого від нього чекають».

Саме православна церква Московського патріархату в Україні має найбільше право скористатись рішенням Константинопольского патріархату

Саме православна церква Московського патріархату в Україні має найбільше право скористатись рішенням Константинопольского патріархату.

Архімандрит також відзначив, що відповідно до рішення Синоду, саме православна церква Московського патріархату в Україні має найбільше право скористатись рішенням Константинопольского патріархату.

«У status quo перед рішенням Константинополя від 1686 року (коли Київська метрополія опинилася у підпорядкуванні Московського патріархату – ред.), до якого нинішнє рішення Синоду повернуло ситуацію, мало місце наступне: існувала Київська метрополія, яка була заснована Константинопольским патріархатом і була підпорядкована йому. Константинополь пізніше передав її у керування Москві. З того часу, вона стала принаймні адміністративно часткою Московської церковної адміністрації. Але тепер, коли Константинополь відмінив своє рішення від 1686 року, Українська православна церква (Московського патріархату) і є тою метрополією, яка має повернутись до Константинополя від підпорядкування Москві»​, – розповів архімандрит.

При цьому він заявив, що не очікує від УПЦ (МП) того, що там почнуть виконувати рішення Синоду.

«​Я не думаю, що це станеться»​, – відзначив архімандрит.

При цьому він заявив, що поінформований про підтримку ідеї автокефалії з боку священиків УПЦ (МП) та розділив позицію речників цієї церкви та її священиків.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ:

Росіянам припекло: томос для України здійняв переполох серед виборців Путіна​

Церква України і «анафема Варфоломію»: мудре рішення роздратувало Кремль

Томос для України: Київський патріархат закликав готуватися до об’єднавчого собору

Після томосу російські церкви в Україні не зможуть називатися українськими – Філарет

Порошенко: побачите людей, які закликатимуть узяти силою лавру, монастир чи храм, знайте, то – московська агентура

Вселенський патріарх Варфоломій I під час вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду в Україні 1932–33 років. Київ, 26 липня 2008 року
Вселенський патріарх Варфоломій I під час вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду в Україні 1932–33 років. Київ, 26 липня 2008 року

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG