Доступність посилання

ТОП новини

Що відомо про справу Гримчака (доповнено)


Юрій Гримчак
Юрій Гримчак

Заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака та «його помічника» затримали 14 серпня. За повідомленням СБУ, НАБУ та Генпрокуратури, його звинувачують у вимагання 1,1 мільйона доларів хабаря. Реакція самого Гримчака на звинувачення правоохоронців наразі невідома. Його ж дружина називає кримінальне провадження «політичним замовленням». Вже увечері 15 серпня Юрію Гримчаку оголосили підозру в шахрайстві в особливо великих розмірах​.

Коли і за що затримали?

14 серпня ​Служба безпеки України повідомила, що заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та «його помічник» затримані в справі про вимагання 1,1 мільйона доларів хабаря за нібито сприяння в ухваленні рішень особами, уповноваженими на виконання функцій держави.

«Під час одержання частини коштів у розмірі 480 тисяч доларів вони були затримані «на гарячому», – розповіли в СБУ.

Їм інкримінують злочин, передбачений статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).

Як пояснили у відомстві, кримінальне провадження розслідує спільна слідча група у складі представників НАБУ, СБУ та управління спеціальних розслідувань ГПУ.

Дані генпрокурора

Генеральний прокурор України Юрій Луценко (у 2002-2005 роках Гримчак був його помічником у парламенті) повідомив у Facebook, що заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак та «його помічники» вимагали хабар за вплив на рішення судів та чиновників Міністерства культури.

«Негласні слідчі дії свідчать, що він та його помічники вимагали кошти за вплив на рішення судів та чиновників Мінкультури для прийняття замовлених рішень. Соромно за нього», – написав Луценко.

Реакція Міністерства культури

Міністерство культури України заявляє про непричетність своїх посадових осіб до справи щодо вимаганням хабаря з боку заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Юрія Гримчака і «його помічника».

«З 1 січня 2019 року, зі вступом в дію змін до чинного законодавства, на період до затвердження у встановленому порядку історико-архітектурного опорного плану, Мінкультури не має жодних правових підстав погодження будь-якого нового будівництва на території історично населених місць, у тому числі, м. Києва», – йдеться в роз’ясненні міністерства.

Тому будь-які звинувачення чи підозри щодо зловживань з питань містобудівних перетворень працівниками Мінкультури є «безпідставними, надуманими та такими, що не базуються на жодній з норм права». Крім того, вказується, що міністерство не погоджує проєкти будівництва чи реконструкції будівель в історично населених місцях, у тому числі в Києві.

Реакція МінТОТ

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій повідомило Радіо Свобода, що затримання не пов'язане з виконанням Гримчаком посадових обов'язків заступника міністра.​ У відомстві наголосили, що в них немає посади «помічник заступника міністра». Другий затриманий нібито не має стосунку до міністерства.

«За інформацією, яка є в розпорядженні МТОТ, затримання Юрія Гримчака не стосується його роботи в МТОТ і не пов'язане з виконанням ним посадових обов'язків як заступника міністра. Більше того, повідомлення в ЗМІ щодо затримання «помічника заступника міністра» також не є коректним, оскільки у штатному розписі міністерства немає посади «помічник заступника міністра». Згадана в ЗМІ особа не є працівником МТОТ», – заявили у міністерстві.

Дружина Гримчака говорить про «політичне замовлення»

Реакція самого Юрія Гримчака, який працює на посаді заступника голови МінТОТ з березня 2017 року, на звинувачення правоохоронців наразі невідома.

За словами його дружини Юлії Гримчак, посадовця затримали близько 21:40, коли він вийшов до магазину. Вона стверджує, що вперше чує про хабар, який інкримінують її чоловіку. Жінка називає кримінальне провадження «політичним замовленням».

За словами Юлії Гримчак, другий затриманий – її брат.

НАБУ оприлюднило деталі у «справі Гримчака»

У Національному антикорупційному бюро України оприлюднили деталі слідства у справі Юрія Гримчака та його «помічника», вказавши, що посадовець, за даними слідства, обіцяв за грошову винагороду сприяння у суді приватному підприємству та пропонував «послуги» із забезпечення погодження проектної документації.

«Після одержання першої частини неправомірної вигоди в сумі 50 тисяч доларів заступник міністра та його «помічник» розподілили кошти між собою. Другу частину у сумі 30 тисяч доларів їм було передано 14 серпня 2019 року… Після одержання частини грошових коштів у сумі 450 тисяч доларів та 30 тисяч доларів від представників ТОВ і було затримано «на гарячому» заступника міністра з питань ТОТ, а також його «помічника», – йдеться у повідомленні НАБУ.

У відомстві зазначили, що за результатами обшуків виявили та вилучили всю суму, одержану 14 серпня, а також частину одержаної раніше.

Прокурор: Гримчаку оголосили підозру в шахрайстві, 16 серпня суд обере запобіжний захід

У четвер увечері Юрію Гримчаку оголосили підозру в шахрайстві в особливо великих розмірах, повідомив прокурор Денис Іванов біля будівлі ізолятора тимчасового тримання.

За його словами, 16 серпня суд почне обирати запобіжний захід підозрюваним. Він не виключив, що це відбуватиметься в Чернігові.

«Бралися кошти на вплив окремих міністерств Кабінету міністрів на погодження проєктів будівництва та реконструкції будівель та споруд. Це було одне з питань. Інше питання – вирішення цивільного позову у Верховному суді», – розповів прокурор.

Представники заступника міністра відкидають звинувачення, висунуті правоохоронцями.

Найцікавіші новини читайте також на нашому телеграм каналі – https://t.me/svoboda_radio

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG