Доступність посилання

ТОП новини

Бюджетні суперечки між державою та автономією Крим


Бюджетні суперечки між державою та автономією Крим

Симферополь, 27 листопада 2001 - В українському парламенті та уряді точаться дебати про Державний бюджет на наступний рік. Тим часом знову про свою особливу позицію заявляє кримська автономія, парламент якої наполягає на праві залишати у своєму бюджеті усі податки, зібрані на території автономії.

Згідно з положеннями Конституції Криму, затвердженої українським парламентом і підписаної Президентом України, цитую: “Фінансова самостійність Автономної Республіки Крим гарантується закріпленням законами України за дохідною частиною бюджету АРК на стабільній основі загальнодержавних податків і зборів, які зараховуються у повному обсязі до бюджету АРК і є достатніми для здійснення повноважень Автономної Республіки Крим та забезпечення життєвого рівня громадян і населення загалом не нижче соціальних стандартів і потреб, обумовлених законами України”, кінець цитати. Якщо сказати нормальною українською мовою, то це означає, що кримська конституція, гарантує, що всі збори і податки, зібрані на території АРК, зараховуються до бюджету автономії. А вже потім до Держбюджету України мають перераховуватися кошти на загальнодержавні програми.

Саме ці положення і дозволяють тепер кримському парламенту вимагати так званих “конституційних повноважень Криму у бюджетній сфері”. Голова Верховної Ради Криму Леонід Грач каже, що слід повністю змінити принцип формування Державного бюджету України. Він наполягає на тому, щоб окрім прибуткового податку - до Республіканського бюджету АРК зараховувалися і акцизний збір, і податок на додану вартійсть, і податок на прибуток.

Тим часом, Кабінет міністрів України, а слідом – й український парламент посилаються на інші законодавчі акти, які обмежують бюджетно-економічні апетити керівництва автономії. В тій же кримській конституції друга стаття гласить, що у випадку суперечностей між нормативно-правовими актами Верховної Ради АРК і Конституцією та законами України – діють положення чинного українського законодавства. Така неузгодженність у правовому полі України дозволяє кримському керівництву полагоджувати свої справи так званим шляхом консультацій, коли до столиці виїзджає заступник голови парламенту автономії Юрій Корнілов з кількома працівниками апарату та дарами кримської землі, і проводить переговори з групами депутатів. Пан Корнілов і в ці дні перебуває у Києві.

Днями Леонід Грач зробив заяву, якою, цитую за повідомленням парламентської прес-служби: “привітав позицію Леоніда Кучми стосовно захисту економічних конституційних повноважень Криму”, кінець цитати. За словами кримського спікера, Леонід Кучма доручив Кабінету міністрів України при доробці Держбюджету на майбутній рік вивчити можливість зарахування акцизного збору і податку на прибуток до бюджету Криму. Тим самим, на думку Леоніда Грача, Президент України наказав українському урядові врахувати конституційні повноваження АРК. Тим часом, в одному із своїх виступів новий кримський прем’єр Валерій Горбатов, який зараз користується особливою підтримкою президента та уряду України, заявив, що з економічної точки зору, Криму було б вигідніше, щоб і акцизний збір, і ПДВ – надходили саме до Державного бюджету України.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG