Доступність посилання

ТОП новини

Щоб подолати суперечки, Ющенко має провести чітку межу між політикою і бізнесом: німецький політолог.


Надія Кандиба

Німеччина, 6 вересня 2005 - Для багатьох німецьких оглядачів суперечки між представниками нової української влади не стали несподіванкою. Їх цілком можна було спрогнозувати, враховуючи різнобарвність політичних сил, які свого часу об’єдналися заради повалення режиму Леоніда Кучми. Про це сказав радіо "Свобода" берлінський політолог Александер Отт.

Майже після кожної революції можна спостерігати сварки в лавах переможців. Як зауважив берлінський політолог Александер Отт, не стала винятком і Україна. На його думку, не треба бути пророком, щоб передбачити подальші суперечки та тертя між представниками нової політичної еліти. Експерт переконаний, що з наближенням парламентських виборів суперечки тільки загострюватимуться:

“Ця команда була вкрай різнобарвною. Вона об’єднувала різні політичні сили. Це і націонал-демократи, і соціалісти, це і чимало підприємців, які не мали нічого спільного ані з націонал-демократами, ані із соціалістами, але яких не влаштовувала система Кучми”.

Тепер, продовжив німецький політолог, представники кожної з цих груп намагаються втілити власні ідеї, підвищити статус тих владних структур, які їм вдалося очолити. Коментуючи останні скандали навколо команди Ющенка, експерт зауважив:

“На мою думку, нині ведеться боротьба за вплив на Президента. Сьогодні виникла нова ситуація. Якщо при Кучмі вирішальне значення мала особиста вірність главі держави, то тепер цей принцип уже не відіграє якоїсь особливої ролі. Представники нової політичної еліти відчувають себе незалежними політиками і вважають, що не вони чимось зобов”язані Віктору Ющенку, а Президент повинен їм дякувати за вдало проведену передвиборчу кампанію, за їхній внесок у перемогу”.

Як зазначив політолог, такий розвиток свідчить, що зникає вірнопідданство, що мало місце за часів Кучми, коли всі були залежні від однієї особи. Водночас відсутність єдності між представниками нової влади дестабілізує ситуацію в країні. Далі експерт визнав:

“Оскільки демократи, або ті люди, кого ми називаємо демократами, пересварилися між собою, то за таких умов в Україні зараз не просто розрізняти справжніх реформаторів та тих, хто лише прикривається прогресивними гаслами”.

Аби запобігти поширенню корупції між представниками вже нової влади, Ющенко, на думку берлінського політолога, мав би нарешті провести чітку межу між політикою та бізнесом.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG