Доступність посилання

ТОП новини

Президент Віктор Ющенко доручив генпрокуророві розслідувати інцидент у Печерському суді міста Києва


Виконувач обов’язків голови райсуду Інна Отрош заявила про тиск на цей суд. За її словами, колишній голова суду Володимир Колесніченко та народний депутат Сергій Ківалов у четвер силоміць потрапили до її кабінету, забрали печатку i проштампували якісь папери. Отрош також повідомила, що Колесніченко побив її помічницю.

У Печерському суді міста Києва
За повідомленням керівника прес-служби Секретаріату Президента Олега Кошелева, депутати від Партії регіонів у четвер захопили Печерський райсуд Києва, а депутат Сергій Ківалов забрав основну печатку райсуду.

Водночас виконувач обов’язків голови райсуду Інна Отрош заявила про тиск на цей суд. За її словами, колишній голова суду Володимир Колесніченко та народний депутат Сергій Ківалов силоміць потрапили до її кабінету, забрали печатку i проштампували якісь папери. Отрош також повідомила, що Колесніченко побив її помічницю.

А депутат від Партії регіонів Юрій Мірошниченко стверджує, що Печерський суд поновив Володимира Колесніченка на посаді голови: «Пан Колесніченко, який за рішенням суду отримав печатку і ключі, відповідно приступив до виконання своїх службових обов’язків голови суду. З іншого боку, є твердження помічника виконувача обов’язків голови суду про те, що вона начебто постраждала і в неї в такий силовий спосіб забрали печатку».
Володимир Колесніченко


Голова Верховної Ради доручив розібратися з ситуацією самому Сергієві Ківалову як голові комітету з питань правосуддя і керівникам іще кількох парламентських комітетів.

А Президент Віктор Ющенко доручив генеральному прокуророві Олександру Медведькові розслідувати інцидент у Печерському районному суді Києва, повідомила прес-служба Президента. На зустрічі з Генпрокурором, головою Держприкордонслужби та командувачем внутрішніх військ МВС Віктор Ющенко назвав сьогоднішній інцидент у Печерському райсуді намаганням викинути цей суд із правового процесу.

Президент скасував Указ про призначення керівника Печерського райсуду Києва Колесніченка 30 березня цього року. Цього ж дня виконувачем обов’язків керівника суду він призначив Інну Отрош.

Печерський райсуд цього тижня призупинив дію постанов Верховної Ради щодо призначення членів Центральної виборчої комісії.

Колесніченко вважає президентський указ про його переведення з Печерського райсуду Києва назад до Умані, де він працював до призначення до столиці, незаконним і збирається оскаржити його.

Він підтвердив журналістам, що печатка Печерського райсуду в нього, але водночас визнав, що відповідно до указу він фактично вже не є головою цього суду.

У Службі безпеки України категорично заперечили повідомлення лідера СПУ Олександра Мороза про начебто участь бійців спецпідрозділу «Альфа» у перешкоджанні роботі Печерського районного суду м. Києва.

Прес-секретар СБУ Марина Остапенко повідомила: «Там взагалі немає жодного співробітника „Альфи“». За словами Остапенко, «спецназ СБУ не задіяний у жодній акції політичного характеру і працює у звичайному режимі, виконуючи свої передбачені законом функції».

У четвер на засіданні Верховної Ради Олександер Мороз заявив, що «підрозділ СБУ „Альфа“ зараз по суті паралізував роботу Печерського райсуду». За його словами, там «намагаються викрутити руки і не дати можливості виконати судове рішення».

Матеріали до теми:

• ФОТОРЕПОРТАЖ, 5.04.2007: Українські кольори в об''єктиві «Свободи»

• «Трагіфарс» в Україні. Ющенко – я не буду Єльциним. (Огляд світової преси) • Розпуск парламенту України є правильним рішенням, але «помаранчеві» допустили багато помилок раніше – словацький дослідник • Конституційний Суд у центрі уваги • Точка неповернення: яких сценаріїв розвитку ситуації в Україні можна очікувати? (ПРЕС-КЛУБ РАДІО СВОБОДА) • Ющенко перетворився на Кромвеля, але чи буде він так само послідовним далі? (Огляд європейської преси) • «Дострокові вибори – нормальна демократична практика європейських держав» – європарламентар Міхал Томаш Камінскі • Євродепутат радить політикам України працювати для народу, а не для себе • Криза через вінця: як світ реагує на політичне загострення в Україні?

• Кризова географія: якими будуть наслідки реакції місцевих Рад на Указ Президента про розпуск парламенту? • “Берег лівий - берег правий” - чи можуть непорозуміння серед політиків відбитись на стосунках простих українців? • Перевибори. Чи на краще? • Дніпропетровськ: Президента засудили, Президента підтримали • Луганська облрада не хоче дострокових виборів • Кримська міліція до виборів не готується • Лідер «Океану Ельзи» за майдани концертні, а не політичні
XS
SM
MD
LG