Доступність посилання

ТОП новини

Російські експерти, які прибули до Грузії, з’ясовують обставини вторгнення невпізнаного літака в грузинський повітряний простір


У Тбілісі російські представники заявили в четвер, що дані грузинської сторони про причетність Росії до «ракетного інциденту» непереконливі.


Сьогодні члени російської делегації відвідали місце поблизу села Цителубані в районі міста Ґорі, неподалік самопроголошеної Південної Осетії, де упала, але не вибухнула випущена з літака ракета.

У планах їхнього перебування є також відвідини штабу Міністерства внутрішніх справ Грузії, де зберігаються залишки ракети.

У четвер російські представники заявили в Тбілісі , що дані грузинської сторони про причетність Росії до «ракетного інциденту» непереконливі.

За їхніми словами після зустрічі в Міністерстві оборони Грузії, вони не можуть розглядати грузинські дані як «достатню доказову базу».

Водночас російська делегація подала Грузії власні дані, які, на думку посла МЗС Росії з особливих доручень Валерія Кеняйкіна, мають довести відсутність підтверджень того, що повітряний простір Грузії порушили з боку Росії.

Москва категорично заперечує твердження Тбілісі, що літак, який на початку минулого тижня скинув ракету на території Грузії, був російський.

Днями експерти зі США, Латвії, Литви та Швеції підтвердили, що 6 серпня невпізнаний літак вийшов з російського та увійшов у грузинський повітряний простір.

Росія в четвер заблокувала ухвалення заяви Ради безпеки ООН щодо ракетного інциденту.

Проект такої заяви подали США.

Російський представник в ООН Віталій Чуркін назвав будь-які кроки Ради безпеки «передчасними», поки делегація з Москви перебуває в Грузії.

Матеріали до теми:

• Росія відкидає висновки міжнародних експертів про літак, який скинув ракету на Грузію, і блокує розгляд справи в Раді Безпеки ООН • Міжнародні експерти підтвердили, що літак, який минулого тижня скинув ракету на Грузію, прилетів із Росії • Інцидент з російським ракетним ударом по Грузії дійшов до ООН • США різко засудили «ракетну атаку проти Грузії», а Росія називає грузинські заяви провокацією • Михеїл Саакашвілі: Міжнародне співтовариство має дати оцінку діям Росії • Президент Грузії закликає Європу засудити Росію і звинувачує Москву в провокуванні паніки в його країні • Спостерігачі ОБСЄ і миротворці розслідують інформацію щодо порушення російськими літаками повітряного простору Грузії • Грузинський міністр звинувачує Росію в агресії • Грузія обвинуватила Росію у ракетному бомбардуванні грузинської території

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG