Доступність посилання

ТОП новини

Вибори в Білорусі: Тихановська залишила свою квартиру з міркувань безпеки


До цього під будинком Тихановської зібралися співробітники правоохоронних органів у цивільному і під’їхав мікроавтобус

Кандидатка у президенти Білорусі Світлана Тихановська ввечері 8 серпня залишила свою квартиру з міркувань безпеки, повідомляє білоруська служба Радіо Свобода. До цього під будинком Тихановської зібралися співробітники правоохоронних органів у цивільному і під’їхав мікроавтобус.

Як повідомила речниця Тихановської Ганна Красуліна, «після того, як затримали її [Тихановської] людей, ми хотіли, щоб вона не залишалася сама».

8 серпня в Мінську затримали очільницю штабу Тихановської Марію Мороз. Ще двох представників штабу Антона Сташевського й Олега Мойсеєва викликали до Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією. Пізніше Сташевського доставили до слідчого комітету. Всі затримані не виходять на зв’язок.

Крім того, 8 серпня в Мінську невідомі затримали Марію Колесникову, соратницю Тихановської. Через деякий час її відпустили. У штабі Тихановської розповіли, що Колесникову з кимось «переплутали».

«Мабуть, мене вирішили затримати помилково. Дуже швидко з’ясувалося, що Колесникова Марія Олександрівна 1982 року народження – це не та людина, кого вони хотіли затримувати. Мене посадили в автобус і дуже ввічливо запитали, куди я збиралася. Я сказала, що на вечерю. І тоді вони мене привезли ось сюди», – так прокоментувала інцидент Марія Колесникова білоруській службі Радіо Свобода.

9 серпня в Білорусі відбуваються вибори президента, на яких чинний голова держави Олександр Лукашенко балотується на новий термін після 26 років правління.

Виборча кампанія супроводжувалася протестами і переслідуванням представників опозиції.

Вибори у Білорусі: нові дані після реєстрації кандидатів

  • Шості вибори в історії незалежної Білорусі
  • Відбудуться 9 серпня 2020 року;
  • ЦВК Білорусі зареєструвала 15 ініціативних груп зі збору підписів із 55 заявок;
  • 14 липня ЦВК Білорусі зареєструвала Олександра Лукашенка, Світлану Тихановську, Ганну Конопацьку, Андрія Дмитрієва та Сергія Черечня кандидатами у президенти.
Зліва направо: Андрій Дмитрієв, Ганна Конопацька, Олександр Лукашенко, Світлана Тихановська, Сергій Черечень
Зліва направо: Андрій Дмитрієв, Ганна Конопацька, Олександр Лукашенко, Світлана Тихановська, Сергій Черечень
  • Люди в багатьох містах Білорусі вийшли на вулиці ввечері 14 липня після того, як Центрвиборчком відмовився зареєструвати кандидатами Віктора Бабарика ​та Валерія Цепкала, яких називають найреальнішими конкурентами Олександра Лукашенка.
Віктор Бабарико (зліва) та Валерій Цепкало
Віктор Бабарико (зліва) та Валерій Цепкало
  • З початку виборчої кампанії правозахисники нарахували понад 700 затриманих: учасників «ланцюгів солідарності», членів ініціативних груп, активістів, політиків, блогерів, журналістів та просто перехожих на вулицях. 129 людей були покарані адміністративними арештами, 252 оштрафовані.
  • Головного опозиційного політика Миколу Статкевича, як й інших його колег по опозиції, не допустили до збору підписів;
  • 65-річний Олександр Лукашенко керує країною беззмінно вже майже 26 років;
  • Окрім перших виборів 1994 року, на яких переміг Лукашенко, жодні інші на міжнародному рівні не були визнані вільними і справедливими (2001, 2006, 2010, 2015 роки).

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG