Доступність посилання

ТОП новини

У Києво-Печерській лаврі на COVID-19 захворіли ще 20 семінаристів – Кличко


Закритий вхід до Києво-Печерської лаври, Київ, квітень 2020 року
Закритий вхід до Києво-Печерської лаври, Київ, квітень 2020 року

За останню добу в Києво-Печерській лаврі діагностовано захворювання на нову коронавірусну інфекцію у ще 20 семінаристів, повідомив міський голова Києва Віталій Кличко. За його словами, одного з цих семінаристів госпіталізовано до Олександрівської лікарні, решта лікуються в умовах самоізоляції.

Всього за минулу добу в Києві захворіли 32 людини, серед яких двоє медиків, одна людина померла. Всього за час епідемії в столиці померли 23 людини, підтверджено – 1220 випадків захворювання.

Представник Української православної церкви (Московського патріархату), який 26 квітня повідомляв російському агентству «РБК» про коронавірусне захворювання всіх священників Києво-Печерської лаври, яка наразі перебуває в користуванні цього українського підрозділу Російської православної церкви, заявив згодом, що його неправильно процитували.

Києво-Печерська лавра, що є нині в користуванні УПЦ (МП), за рішенням київської влади була ще 13 квітня закрита на карантин через те, що в ній десятки її ченців та інших мешканців виявилися зараженими новим коронавірусом.

Також карантинні заходи були грубо порушені в двох інших монастирях зі статусом лавр в Україні, що теж нині перебувають у користуванні українського підрозділу РПЦ, – Почаївській у Тернопільській області і Святогірській у Донецькій.

Із цього приводу були відкриті кримінальні провадження за статтею 325 Кримінального кодексу України (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням). Ця стаття в разі доведення вини передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.

УПЦ (Московського патріархату) стала єдиною релігійною організацією в Україні, чільники якої закликали своїх вірян приходити на Великодні служби Божі, всупереч чинним обмеженням через поширення нового коронавірусу.

Канонічна помісна Православна церква України натомість закликала вірян не йти до храмів, а приєднуватися до служб Божих онлайн чи за допомогою відеотрансляцій, а паски освячувати свяченою водою самостійно. Із таким самим закликом виступила і Українська греко-католицька церква, що є частиною католицької спільноти, але дотримується східного обряду і юліанського календаря.

Напередодні цьогорічного Великодня, 17 квітня, президент України Володимир Зеленський закликав вірян українських християнських церков східних обрядів пропустити публічне святкування Великодня 19 квітня, щоб зменшити ризик поширення коронавірусної інфекції.

XS
SM
MD
LG