Доступність посилання

ТОП новини

Facebook видалив понад 2,5 тисячі акаунтів, зокрема пов’язаних із Росією


У корпорації наголосили, що рішення про видалення акаунтів ухвалювали незалежно від змісту, який вони публікували, а за формальними ознаками – всі вони підпадали під визначення «скоординованої неавтентичної поведінки»

Корпорація Facebook видалила більше ніж 2600 акаунтів у соціальних мережах «Фейсбук» і «Інстаграм», запідозривши їх у розсилці спаму і в «скоординованій неавтентичній поведінці».

Цей термін використовується щодо акаунтів, які формально не пов’язані між собою, але поширюють один і той же контент, в тому числі політичного змісту. Як правило, йдеться про ботів або так званих інтернет-тролів.

У заяві Facebook уточнюється, що були видалені 1907 сторінок, груп і акаунтів, які мають відношення до Росії.

«Особи, які стоять за цими діями, використовували фейкові облікові записи в основному для роботи з групами і сторінками, що публікують спам. Невелика кількість розміщених матеріалів стосувалася українських новин і політики, зокрема конфлікту на сході України; місцевої й регіональної політики; українського патріотизму; біженців; українських військових; ситуації в Криму і корупції», – йдеться в повідомленні.

Ще більше ніж 500 видалених сторінок мають відношення до Ірану, кажуть у Facebook.

Читайте також: Російські боти стають активнішими з наближенням виборів – дослідження​

У корпорації наголосили, що рішення про видалення акаунтів ухвалювали незалежно від змісту, який вони публікували, а за формальними ознаками – всі вони підпадали під визначення «скоординованої неавтентичної поведінки».

У січні Facebook видалив 148 сторінок, пов’язаних із Росією, за «неавтентичну поведінку» в Україні.

А перед цим стало відомо, що Facebook запровадив обмеження у використанні політичної реклами в тих країнах, де очікуються важливі вибори – в тому числі в Україні.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG