Доступність посилання

ТОП новини

Москалькова пропонує угоду про закриття справ щодо повернених з-за ґрат із Росії та України


Російська та українська омбудсмени Тетяна Москалькова (л) та Людмила Денісова

Уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова висловила пропозицію щодо укладення угоди між Україною та Росією щодо осіб, які беруть участь в «процесах із повернення» з метою недопущення їхнього подальшого залучення до кримінальної відповідальності.

«Важливо провести широку роз’яснювальну роботу про гарантії прав громадян, що беруть участь в процесах з повернення з метою недопущення їхнього подальшого залучення до кримінальної відповідальності в разі бажання переміститися з України в Росію або назад, а також не допустити можливих спекуляцій, пов’язаних зі зверненням у міждержавні судові органи і міжнародні організації під надуманими приводами. Це призводить до необхідності в перспективі вийти на укладення міждержавної угоди про врегулювання правового становища осіб, які мають громадянство Росії і України, і бажають повернутися додому», – заявила російська омбудсмен 8 вересня.

За її словами, варто напрацювати інструментарій, який би міг правовими засобами вирішити питання про припинення кримінального переслідування осіб, залучених до процесу повернення, «на паритетних засадах».

«Сьогодні в місцях примусового утримання на Україні залишається ще чимало громадян Росії, які потребують допомоги, захисту їхніх прав та охочих повернутися на Батьківщину, тому важливо продовжувати роботу», – додала Москалькова.

7 вересня рамках обміну до України повернулися 35 утримуваних росіянами українців – політв’язнів і військовополонених, до Росії передали 35 її та українських громадян.

За даними уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, Росія утримує ще 110 громадян України на своїй території і в окупованому нею Криму.

Крім того, за даними Служби безпеки України, ще 227 українців утримують бойовики зі складу російських гібридних сил на окупованій частині Донбасу.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG