Доступність посилання

22 Липень 2019, Київ 18:55

Суд скасував штраф Коболєву на 7 млрд гривень


Голова правління «Нафтогаз України» Андрій Коболєв відсудив штраф у 7 мільярдів гривень

Подільський райсуд Києва скасував штраф на суму сім мільярдів гривень, який Енергомитниця виписала голові правління НАК «Нафтогаз України» Андрію Коболєву, про це йдеться в рішенні суду.

Згідно з рішенням, суд не знайшов правопорушень в діях «Нафтогазу» як компанії і Коболєва як посадової особи, і закрив розпочату Енергомитницею справу про порушення митних правил, в рамках якої був виписаний штраф.

Штраф Коболєву був виписаний у лютому 2018 року за звинуваченням у тому, що глава «Нафтогазу» не подав додаткову митну декларацію при оформленні імпорту газу з Росії в 2015 році, що призвело до несплати 2,3 мільярда гривень ПДВ. НАК досі не закрив декларацію з цього імпорту, так як «Нафтогаз» і «Газпром» не підписали акт прийому-передачі через те, що російська сторона включила в цей обсяг газ, який був поставлений на окупований Донбас.

Читайте також: Голова «Нафтогазу» Коболєв оскаржує штраф ДФС: які справжні причини конфлікту?

Голова «Нафтогазу» Андрій Коболєв заявляв, що отримав від Державної фіскальної служби України: два персональні штрафи на суму 7 та 1,3 мільярда гривень. На його думку, реальною причиною штрафів є відмова «Нафтогазу» оформлювати та оплачувати природний газ, який ВАТ «Газпром» «контрабандно постачав на тимчасово окуповані території Донецької та Луганських областей».

У Державній фіскальній службі заперечували це твердження і запевняли, що штрафи стосуються нерозмитнених обсягів газу, ввезених на митну територію України, і що до цих обсягів не входить газ, що поставлявся «Газпромом» на тимчасово непідконтрольні території.

Президент України Петро Порошенко попросив генерального прокурора Юрія Луценка та в.о. голови Державної фіскальної служби Мирослава Продана перевірити обґрунтованість штрафу голови правління компанії «Нафтогаз України» Андрія Коболєва.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG