Доступність посилання

ТОП новини

Поліція відкрила провадження за заявою Портнова про перешкоджання його «журналістській діяльності»


Днем раніше провадження щодо Порптнова було зареєстроване за двома статтями Кримінального кодексу України – «перешкоджання законній професійній діяльності журналістів» і «погроза або насильство щодо журналіста»

У Національній поліції України Радіо Свобода підтвердили 7 листопада, що відкрили провадження за заявою клишнього депутата та ексзаступника голови Адміністрації президента Андрія Портнова про вчинення невідомими особами правопорушень, зокрема перешкоджання професійній діяльності журналістів і порушення недоторканності приватного життя.

«Сьогодні вранці до слідчих Національної поліції України звернувся адвокат Андрія Портнова із заявою про те, що в період з 26 жовтня по 31 жовтня на території Печерського району Києва невстановлені особи здійснюють відносно Портнова незаконне збирання інформації. У заяві були викладені обставини, які заявник вважає порушенням його прав і порушенням чинного законодавства. Слідчі, як того вимагає Кримінальний процесуальний кодекс України, зокрема, стаття 214 КПК, внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за двома статтями Кримінального кодексу України – статтею 171 (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) і статтею 182 (Порушення недоторканності приватного життя). Буде проведене досудове розслідування для того, щоб встановити всі обставини, викладені в цій заяві, і ухвалити кінцеве процесуальне рішення в цьому кримінальному провадженні», – повідомила речниця Національної поліції Оксана Блищик.

Раніше 7 листопада Андрій Портнов вказав у своєму телеграм-каналі, що поліція зареєструвала кримінальне провадження «за фактом протиправних дій щодо мене функціонерами одіозного Радіо Свобода», навівши в повідомленні ті ж статті Кримінального кодексу, про які інформують у поліції. «Не перемикайтеся, буде повністю симетрична відповідь», – написав Портнов.

Національна поліція України 6 листопада зареєструвала кримінальне провадження через тиск колишнього депутата та ексзаступника голови Адміністрації президента Андрія Портнова на редакцію програми журналістських розслідувань «Схеми» (спільний проєкт Радіо Свобода і телеканалу «UA:Перший»), яка працює над підготовкою матеріалу про нього.

Провадження зареєстроване за двома статтями Кримінального кодексу України – «перешкоджання законній професійній діяльності журналістів» і «погроза або насильство щодо журналіста». Про це Радіо Свобода повідомив заступник голови Національної поліції Максим Цуцкірідзе, додавши, що розслідуванням справи буде займатися очолюване ним Головне слідче управління Національної поліції.

Офіційне повідомлення про це також з’явилося на сайті НПУ.

Раніше ексдепутат і чиновник часів президентства Віктора Януковича Андрій Портнов виклав у своєму телеграм-каналі персональні дані водія знімальної групи «Схем» через те, що редакція готує розслідування щодо впливу та зв’язків колишнього посадовця з новою українською владою. Серед опублікованого – захищена законом інформація: повні паспортні дані й домашня адреса водія, номери його авто, а також дані, які свідчать про стеження за його місцем проживання.

У відповідь «Схеми» заявили про тиск на журналістів із боку Портнова.

«Редакція розцінює публікацію Андрієм Портновим персональних даних водія програми як прямий тиск на команду «Схем», – йдеться в заяві команди. – Ми вважаємо дослідження впливу Андрія Портнова та його зв’язків з українською владою суспільно важливою інформацією, а його особу – публічною. Тому редакція не планує припиняти роботу над цією темою через тиск шляхом публікації персональних даних членів знімальної групи або через тиск в будь-який інший спосіб».

Згодом Андрій Портнов пригрозив усій редакції «Схем» публікацією «їхньої особистої та персональної інформації», а також «аналізом приватного життя та ненав’язливим супроводом у темний час доби». Він також не виключив можливого стеження за членами редакції «Схем».

«Думаю, буде не зайвою і періодична показова прогулянка з біноклем біля місця проживання, аналіз приватного життя і ненав'язливий супровід в темний час доби в автомобілі з опущеними козирками і затемненим склом», – написав експосадовець.

Керівництво Радіо Свобода/Радіо Вільна Європа засудило розголошення персональних даних співробітників програми «Схеми», а також тиск і погрози на їхню адресу з боку Андрія Портнова і закликало правоохоронців притягувати до відповідальності за такі дії.

«Неприйнятно, і схоже, протизаконно, щоб будь-хто в Україні розголошував особисту інформацію, загрожував фізичною шкодою чи будь-яким іншим чином вчиняв тиск на журналістів через їхню професійну діяльність. Ми закликаємо українську владу та правоохоронців притягнути до відповідальності того, хто вчиняє дії, що підривають віру громадськості в прихильність України до свободи слова та просимо гарантувати безпеку нашим журналістам та співробітникам», – заявив президент Радіо Свобода/Радіо Вільна Європа Джеймі Флай.

На думку редакції «Схем» і юристів, оприлюднення Портновим детальної особистої інформації журналістів порушує низку статей Закону про захист персональних даних і Кримінального кодексу.

Також медіарух «Медіа за усвідомлений вибір» виступив із відкритою заявою щодо погроз Андрія Портнова редакції програми «Схем» і закликав українську владу та правоохоронців притягнути до відповідальності Андрія Портнова і гарантувати безпеку журналістам та співробітникам команди розслідувачів.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG