Доступність посилання

ТОП новини

МЗС України про Саакашвілі: закликаємо Грузію не ставити відносини в залежність від реформ в Україні


Напередодні колишнього грузинського президента Міхеїла Саакашвілі призначили головою Виконавчого комітету реформ України
Напередодні колишнього грузинського президента Міхеїла Саакашвілі призначили головою Виконавчого комітету реформ України

Україна закликає Грузію «не ставити двосторонні відносини в залежність від процесу реформ в Україні», повідомила речниця МЗС України Катерина Зеленко в коментарі Радіо Свобода.

Перед цим Грузія викликала свого посла в Україні до Тбілісі для консультацій після призначення колишнього грузинського президента Міхеїла Саакашвілі головою Виконавчого комітету реформ України.

Речниця наголосила, що подолання епідемії та стабілізація економіки є спільними завданнями для всіх європейців.

«Ці виклики вимагають від уряду України нових підходів і нових рішень. Міхеїл Саакашвілі є громадянином України. Він має великий досвід та значні досягнення в здійсненні реформ. Ми закликаємо наших грузинських друзів та партнерів зважати на викладені аргументи і не ставити двосторонні відносини в залежність від процесу реформ в Україні», – сказала Зеленко.

Вона розповіла, що українська сторона не вбачає загрози в рішенні Грузії викликати посла в Україні до Тбілісі для консультацій.

«Надзвичайного й повноважного посла Грузії в Україні не відкликали з України, а викликали для консультацій до столиці. Це не щоденна, але звична практика в дипломатичній роботі. Ми не вбачаємо в цьому жодної загрози для відносин між нашими дружніми державами. У нас багато спільних позицій і спільних викликів», – додала Зеленко.

7 травня президент України Володимир Зеленський своїм указом призначив Міхеїла Саакашвілі головою Виконавчого комітету реформ, а його заступником – Олександра Ольшанського.

Наприкінці квітня Саакашвілі повідомив, що президент України запропонував йому посаду віцепрем’єра з питань реформ.

Проти можливого призначення Саакашвілі в уряд України виступила влада Грузії.

У червні 2018 року в Грузії заочно засудили Саакашвілі до шести років позбавлення волі в справі про побиття колишнього опозиційного депутата Валерія Гелашвілі у 2005 році.

Тбіліський міський суд визнав експрезидента Грузії винним за звинуваченням в умисному нанесенні тяжкої шкоди здоров'ю і в зловживанні владою із застосуванням насильства. Саакашвілі назвав вирок незаконним.

XS
SM
MD
LG