Доступність посилання

ТОП новини

Можливості запобігти арештам українців у Криму дуже обмежені – Пристайко


Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко
Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко

Україна сподівалася, що після обміну утримуваними особами з Росією «перестануть з’являтися нові політичні в’язні», сказав Радіо Свобода міністр закордонних справ України Вадим Пристайко. Але Росія «бачить для себе інший шлях», відзначив очільник зовнішньополітичного відомства.

«Єдиним діючим на сьогодні механізмом, залишається тиск наших міжнародних партнерів. Тобто наші можливості по тому, як зробити так, щоб ці люди не потрапляли в руки до ФСБ, дуже обмежені. Ми завжди раді бачити тих людей, які хотіли б жити разом з нами на нашій території, і це обов’язок наш, нашого народу і уряду створити умови достатні для того, що ці люди могли переїхати хоча б тимчасово і тут продовжувати жити, але як забезпечити їх права, захистити їх права в Криму, це складно без допомоги наших західних партнерів», – заявив Пристайко.

10 жовтня стало відомо, що проукраїнський активіст Олег Приходько перебуває в управлінні ФСБ в Сімферополі. Також затримали його дружину Любов Приходько.

За інформацією адвоката Назіма Шеіхмамбетова, Приходькові інкримінують дві статті – «терористичний акт» і «незаконне виготовлення вибухових речовин». За словами адвоката Приходька, його звинувачують в підготовці підриву будівлі міської адміністрації Сак.

Читайте також: Прокуратура АРК розпочала кримінальне провадження через арешт активіста Приходька в Криму

Президент України Володимир Зеленський дізнався про затримання і арешт проукраїнського активіста в Криму Олега Приходька під час пресмарафону в Києві 10 жовтня. Він заявив, що планує «розібратися з цим питанням».

Повністю інтерв’ю з міністром закордонних справ України Вадимом Пристайко дивіться у програмі Радіо Свобода «Суботнє інтерв’ю» у суботу, 12 вересня.

XS
SM
MD
LG